Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MBDA otwiera nową fabrykę w Bolton

Fot. MBDA
Fot. MBDA

Koncern MBDA poinformował o oficjalnym otwarciu nowej fabryki w Bolton w Wielkiej Brytanii. W uroczystości uczestniczył minister obrony Gavin Williamson, który podczas przemówienia podkreślił, że na terenie nowego zakładu produkcyjnego blisko 700 pracowników wytwarza rakiety używane przez wszystkie rodzaje brytyjskich sił zbrojnych - wojska lądowe, lotnictwo i marynarkę.

Pierwsze prace nad nową fabryką koncernu MBDA w Bolton rozpoczęto pięć lat temu, ogólna wartość inwestycji wynosi 50 mln GBP. MBDA podkreśla, że fabryka jest "supernowoczesna" i stanowi "perłę w koronie" zakładów produkcyjnych należących do koncernu. MBDA wykorzystywał wcześniej inną, położoną w pobliżu fabrykę w Lostock, otwartą ponad 80 lat temu, która zostanie zamknięta. Producent i rząd brytyjski podkreślają, że budowa nowego zakładu produkcyjnego stworzyła sto nowych miejsc pracy, a kolejne 130 powstało dzięki rządowemu zamówieniu o wartości 400 mln GBP z kwietnia minionego roku, zgodnie z którym MBDA ma zmodernizować pociski Brimstone, dostosowując je do przenoszenia przez samoloty Eurofighter Typhoon.

Koncern podaje, że w nowych zakładach, oprócz produkcji, prowadzone będą również badania i część prób uzbrojenia. W fabryce w Bolton produkowane będą pociski Brimstone, nowoczesne rakiety Sea Ceptor i ich lądowa wersja Land Ceptor, pociski powietrze-powietrze Meteor, ASRAAM, Sea Venom i Spear 3.

Przedstawiciele MBDA podkreślają również, że nowa fabryka będzie uczestniczyć w brytyjsko-francuskim porozumieniu rządowym dotyczącym centrów eksperckich, na mocy którego wybrane firmy przemysłu obronnego obu państw będą zajmować się wspólnym rozwojem najnowocześniejszych technologii.

image
Fot. MBDA

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.