Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MBDA otwiera nową fabrykę w Bolton

Fot. MBDA
Fot. MBDA

Koncern MBDA poinformował o oficjalnym otwarciu nowej fabryki w Bolton w Wielkiej Brytanii. W uroczystości uczestniczył minister obrony Gavin Williamson, który podczas przemówienia podkreślił, że na terenie nowego zakładu produkcyjnego blisko 700 pracowników wytwarza rakiety używane przez wszystkie rodzaje brytyjskich sił zbrojnych - wojska lądowe, lotnictwo i marynarkę.

Pierwsze prace nad nową fabryką koncernu MBDA w Bolton rozpoczęto pięć lat temu, ogólna wartość inwestycji wynosi 50 mln GBP. MBDA podkreśla, że fabryka jest "supernowoczesna" i stanowi "perłę w koronie" zakładów produkcyjnych należących do koncernu. MBDA wykorzystywał wcześniej inną, położoną w pobliżu fabrykę w Lostock, otwartą ponad 80 lat temu, która zostanie zamknięta. Producent i rząd brytyjski podkreślają, że budowa nowego zakładu produkcyjnego stworzyła sto nowych miejsc pracy, a kolejne 130 powstało dzięki rządowemu zamówieniu o wartości 400 mln GBP z kwietnia minionego roku, zgodnie z którym MBDA ma zmodernizować pociski Brimstone, dostosowując je do przenoszenia przez samoloty Eurofighter Typhoon.

Koncern podaje, że w nowych zakładach, oprócz produkcji, prowadzone będą również badania i część prób uzbrojenia. W fabryce w Bolton produkowane będą pociski Brimstone, nowoczesne rakiety Sea Ceptor i ich lądowa wersja Land Ceptor, pociski powietrze-powietrze Meteor, ASRAAM, Sea Venom i Spear 3.

Przedstawiciele MBDA podkreślają również, że nowa fabryka będzie uczestniczyć w brytyjsko-francuskim porozumieniu rządowym dotyczącym centrów eksperckich, na mocy którego wybrane firmy przemysłu obronnego obu państw będą zajmować się wspólnym rozwojem najnowocześniejszych technologii.

image
Fot. MBDA

 

Reklama

Komentarze

    Reklama