Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MBDA o Narwi: współpraca CAMM z IBCS i „pełen transfer technologii”

Odpalenie CAMM z lekkiej wyrzutni morskiej. Fot. MBDA.
Odpalenie CAMM z lekkiej wyrzutni morskiej. Fot. MBDA.

Pocisk CAMM, który oferujemy jako MBDA Polsce, współpracuje z systemem IBCS – powiedział w rozmowie z Defence24 TV Jan Grabowski, dyrektor MBDA w Polsce. Dodał, że propozycja koncernu obejmuje pełen transfer technologii, wraz z kodami źródłowymi.

Dyrektor MBDA dodał, że zdolność współpracy pocisków CAMM z IBCS została potwierdzona podczas niedawnego trójstronnego spotkania międzyrządowego. Odbyło się ono pod koniec stycznia z udziałem przedstawicieli władz Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. - CAMM jest pierwszym nieamerykańskim pociskiem, który może bez żadnego problemu współpracować z systemem IBCS. Jesteśmy już po pierwszych testach – stwierdził. Jak zaznaczył, skutkuje to brakiem ryzyka w późniejszym wdrożeniu (i integracji) Wisły i Narwi.

Oferta MBDA dla Polski to pełen transfer technologii, pełna polonizacja tego co MBDA oferuje Polsce. (...) Transfer technologii do Polski to przede wszystkim produkcja, po kilku latach od podpisania kontraktu, pełna produkcja pocisku rakietowego w zakładach należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Jan Grabowski, Dyrektor MBDA w Polsce 

Jan Grabowski dodał, że oferta obejmuje też przekazanie kodów źródłowych, co zapewni polskim użytkownikom pełną suwerenność, jeśli chodzi o użycie pocisku. MBDA chce też stworzyć wspólny z polskim przemysłem portfel produktów na rynki trzecie.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.