Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Mariusz A. Kamiński zrezygnował ze stanowiska szefa PHO

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY SA 3.0/[http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en]
Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY SA 3.0/[http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en]

Mariusz Antoni Kamiński złożył rezygnację ze stanowiska szefa Polskiego Holdingu Obronnego.

W czasie dzisiejszej audycji Kontrwywiad RMF FM wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że mimo ogłoszonej wczoraj nominacji Mariusza Kamińskiego na szefa Polskiego Holdingu Obronnego, nie obejmie on tego stanowiska, gdyż wczoraj wieczorem złożył rezygnację. "Kamiński nie jest i nie będzie szefem Holdingu Obronnego" - dodał Gowin. Informację o dymisji Mariusza A. Kamińskiego ze stanowiska szefa PHO potwierdziła dla PAP rzeczniczka spółki Monika Koniecko. 

Mariuszowi Antoniemu Kamińskiemu nie mogę odmówić kwalifikacji, doktor prawa, przez dwie kadencje członek Komisji Obrony Narodowej. Został oczyszczony przez prokuraturę ze wszystkich zarzutów. Ale chcę powiedzieć, że Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego. Złożył rezygnację i nie będzie szefem PHO.

Wicepremier Jarosław Gowin

O objęciu przez Mariusza Antoniego Kamińskiego funkcji szefa PHO poinformowała wczoraj "Rzeczpospolita". Zgodnie z informacjami Defence24.pl został on wybrany na to stanowisko w wyniku konkursu. Mariusz Antoni Kamiński był posłem na Sejm VI i VII kadencji, zasiadał m.in. w Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, pełnił funkcję jej wiceprzewodniczącego.

Reklama

Komentarze

    Reklama