Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

List intencyjny w sprawie współpracy ENTE i Raytheon

Fot. Raytheon.
Fot. Raytheon.

Polska spółka ENTE i Raytheon podpisały porozumienie odnośnie współpracy w zakresie budowy elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej dla Polski.

Według komunikatu amerykańskiego koncernu współpraca z ENTE będzie prowadzona w obszarach systemów dowodzenia i kontroli, ich podzespołów oraz integracji, projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych dla systemów radiolokacyjnych, a także integracji systemów oraz weryfikacji i wykonywania testów.

Polski przemysł zbrojeniowy potrzebuje silnego i nastawionego na współpracę zagranicznego partnera aby realizować wysokiej klasy rozwiązania dla polskiej armii. Współpraca z firmą Raytheon jest tego przykładem.

powiedział Prezes ENTE Grzegorz Kamiński po podpisaniu listu intencyjnego.

List intencyjny został podpisany przez ENTE i Raytheon 7 października bieżącego roku. Zakres dokumentu obejmuje także podjęcie działań na rzecz wdrożenia wspólnie opracowanych rozwiązań na rynkach eksportowych.

Spółka ENTE z siedzibą w Gliwicach zrealizowała do chwili obecnej między innymi pomocniczą jednostkę napędową dla pojazdów pancernych (APU) typu Kobra oraz zestaw sterowników dla automatu ładowania stosowanego w czołgach T-72M1 i PT-91 Twardy, a także elementy systemów lokalizacji i transmisji danych. W ofercie ENTE znajdują się również oparte na technologiach informatycznych systemy wsparcia i serwisu, przeznaczone dla pojazdów wojskowych. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. zdzich

    Jeżeli rezultaty przetargów pod względem przekazu technologii nie będą zadowalające to POWINNY BYĆ ODWOŁYWANE!TAKIE pieniądze wydajemy raz na kilkadziesiąt lat i nie powinny być wydawane POD PRESJĄ CZASU!I NIE WAŻNE CZY TO BĘDZIE JAKIŚ RAYTHEON CZY INNY SAMPT CZY DCNS!I nie wolno się zadawać z cwaniaczkami z Turcji bo dobrze na tym nie wyjdziemy!

Reklama