Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Lider Bezpieczeństwa Państwa dla PCO S.A.

Fot. PCO S.A.
Fot. PCO S.A.

14 czerwca br. PCO S.A. otrzymało nagrodę w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2019” przyznawaną przez Stowarzyszenie Dostawców na Recz Służb Mundurowych.

Spółka otrzymała nagrodę w kategorii „PRODUKT” za Lotnicze Gogle Noktowizyjne PNL-3M - nowoczesne, ultralekkie pasywne stereoskopowe gogle noktowizyjne dla załóg śmigłowców. Urządzenie to posiada certyfikację Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) co umożliwia zastosowanie ich w lotnictwie cywilnym – między innymi w służbach ratowniczych.

Celem konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa jest promowanie produktów technicznych oraz technologii mogących posiadać zastosowanie w systemach uzbrojenia i wyposażenia służb mundurowych, jak również mogących usprawnić funkcjonowanie systemów zarządzania kryzysowego.

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

Reklama

Komentarze (1)

 1. ADRINEK

  PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii. BARDZO TO CIEKAWE SZKODA TYLKO ZE NIE PRZEKŁADA SIE TO SPECJALNIE NA STAN POLSKIEJ ARMI JAK I NA EXPORT

  1. facetoface

   No jasne Kraby i Raki same wyszły na brzeg.heh

  2. On

   Oba są z tej samej spółki (HSW) Oprócz kilku spółek reszta PGZ żyje z dotacji.

Reklama