Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Krzysztof Krystowski odchodzi z Leonardo

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Krzysztof Krystowski poinformował o zakończeniu współpracy z Leonardo Helicopters i PZL Świdnik. Do końca 2018 roku pełnił stanowisko wiceprezesa Leonardo Helicopters.

Krzysztof Krystowski poinformował o zakończeniu współpracy z koncernem Leonardo Helicopters i należącymi do niego zakładami PZL Świdnik we wpisie w portalu społecznościowym. "Mam nadzieję, że wspólnie rozpoczęte projekty, skończą z sukcesem, moi, byli już, współpracownicy, ze Świdnika." - dodał.

Krzysztof Krystowski objął funkcje prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego należących do Leonardo zakładów PZL Świdnik w styczniu 2015 roku. Później został powołany na stanowisko wiceprezesa Leonardo Helicopters. Częścią tego koncernu są zakłady PZL Świdnik. Współpracę z Leonardo zakończył z końcem 2018 roku.

W latach 2012-2013 Krystowski pełnił stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Bumar, a później Polskiego Holdingu Obronnego. Wcześniej, w latach 2006-2011 był managerem w Grupie Avio, koncernie zajmującym się między innymi projektowaniem i produkcją silników lotniczych oraz innych komponentów statków powietrznych.

Z kolei w latach w latach 2003-2006 Krzysztof Krystowski sprawował funkcję wiceministra w resorcie gospodarki, pracy i polityki społecznej (potem w resorcie gospodarki i pracy). Zakres jego odpowiedzialności obejmował między innymi zagadnienia związane z offsetem, restrukturyzacją krajowego przemysłu lotniczo-obronnego, a także nadzór nad podmiotami realizującymi prace badawczo-rozwojowe. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Polish Open University oraz MBA na Oxford Brookes University. Ukończył również studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.

Reklama

Komentarze (7)

 1. amur

  - bo te z PGZ są znane:) - co za pytanie? był w grupie wykończającej Caracale i uzbrajającej WP w śmigłowce jakie by tylko chciał AM a i jeszcze znany z remontów Sokołów

 2. bo te z PGZ są znane:)

  Czy ktoś z państwa wie, jakie miał osiągnięcia w Leonardo?

 3. asd

  Ma coś z Waltera z Breaking Bad.

 4. gnago

  O murzyn zrobił swoje murzyn może odejść. A może nowe zadanie do wykonania dla prawdziwego z mocodawcy . Charków i jego kombinat czołgowy czekają a roz...nie . Co za punktowa precyzja była ze zniszczeniem przemysłu czołgowego w Polsce . Starczy tylko likwidacja produkcji silników. Oczywiście ze względów ekonomicznych.... tylko. A pracownicy Impela czekają i marzą o .......

 5. Zxxc

  Koniec pijaru w Leonardo. Czas na konkretne oferty dla WP

 6. jaro

  czas na PGZ?

 7. Śmierdziel

  Czyżby ściągnięcie go do PGZ się szykowało?

Reklama