Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Koncern Textron przejął zakłady lotnicze Beechcraft

Z połączenia firm Cessna i Beechcraft powstała firma Textron Aviation specjalizująca się w produkcji lekkich samolotów, w tym bojowych – fot. Beechcraft
Z połączenia firm Cessna i Beechcraft powstała firma Textron Aviation specjalizująca się w produkcji lekkich samolotów, w tym bojowych – fot. Beechcraft

Koncern Textron zakończył proces przejęcia zakładów lotniczych Beechcraft łącząc je z zakładami Cessna i tworząc nową firmę Textron Aviation, ale zachowując prawo użytkowania obu sprawdzonych i znanych na świecie nazw.

W specjalnym oświadczeniu szef Textronu poinformował, że właśnie utworzono najsilniejszą firmę w sektorze lekkiego lotnictwa cywilnego. Według niego, dzięki pozyskaniu doświadczeń dwóch sławnych zakładów lotniczych uda się poprawić wybór oferowanych statków powietrznych jak i znacznie rozszerzyć ofertę w sferze usług – przede wszystkim serwisowych.

Dzięki połączeniu takich marek jak Cessna, Beechcraft i Hawker, Textron Aviation będzie miał w swojej ofercie zarówno odrzutowe samoloty dla biznesu, dwusilnikowe turbośmigłowe samoloty King Air oraz całą gamę jednosilnikowych samolotów „ze stajni Cessna i Beechcraft”. W tym przypadku wymienia się przede wszystkim samoloty treningowe The Beechcraft T-6 Texan i lekkie samoloty bojowe Beechcraft AT-6.

Zgodnie z umową Textron nabyła wszystkie udziały w holdingu Beech za ok. 1,4 mld dolarów w gotówce. Textron sfinansował zarówno nabycie kapitału, jak i spłatę zadłużenia Beechcraft. Po unormowaniu sytuacji finansowej może to przynieść znaczne korzyści, ponieważ tylko w ubiegłym roku, łączne przychody zakłady Cessna i Beechcraft szacuje się na 4,6 mld dolarów.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Adam

    Mają też w ofercie lekkie szturmowce Scorpion. http://www.scorpionjet.com/

Reklama