Przemysł Zbrojeniowy

Kolumbia otrzymała pierwsze śmigłowce S-70i z systemem HTAWS

Kolumbia otrzymała dwa śmigłowce S-70i Black Hawk z systemem HTAWS – fot. M.Dura
Kolumbia otrzymała dwa śmigłowce S-70i Black Hawk z systemem HTAWS – fot. M.Dura

Koncern Sikorsky dostarczył do kolumbijskiej armii dwa pierwsze śmigłowce S-70i Black Hawk posiadające w wyposażeniu system HTAWS (Helicopter Terrain Awareness and Warning System). 

System ten ostrzega pilotów o zbliżającym się terenie poprzez analizę położenia statku powietrznego (na podstawie długość i szerokości geograficznej oraz wysokość i czasu) i porównanie jej z bazą danych pokładowych.

Kolumbia będzie pierwszym krajem, który otrzymał tak wyposażone śmigłowce. Będą one stacjonowały w bazie lotnictwa sił specjalnych w Tolemaida, gdzie dołączyły do dostarczonych w styczniu br. pięciu innych śmigłowców S-70i.

Kolumbia jest jednym z największych użytkowników śmigłowców Black Hawk. Do siedmiu dostarczonych w tym roku maszyn S-70i należy bowiem doliczyć 96 UH-60L Black Hawk wykorzystywanych przez kolumbijskie wojska lądowe, siły powietrzne oraz policję.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.