Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jim Mattis w radzie nadzorczej General Dynamics

Fot. General Dynamics
Fot. General Dynamics

Amerykański koncern General Dynamics poinformował o wybraniu Jamesa Mattisa na stanowisko członka rady nadzorczej.

Rada nadzorcza koncernu General Dynamics wybrała Jamesa Mattisa, z dniem 7 sierpnia 2019 r., na stanowisko jej członka. Amerykański polityk zasiadał w radzie nadzorczej koncernu już wcześniej, od sierpnia 2013 do stycznia 2017 r.

Z funkcji tej zrezygnował wskutek powołania go na stanowisko amerykańskiego sekretarza obrony, na czele Pentagonu stał od stycznia 2017 r. do grudnia 2018 r.

Przez większość kariery zawodowej Mattis związany był z piechotą morską, pełnił w niej służbę przez 43 lata, odchodząc na emeryturę w 2013 r. W trakcie służby wojskowej brał udział w wojnie w Zatoce Perskiej, Afganistanie i w Iraku. Stał na czele amerykańskiego Dowództwa Sił Połączonych i natowskiego Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji. Jako dowodzący amerykańskim Dowództwem Centralnym, odpowiadającym za działania w rejonie Bliskiego Wschodu, sprawował nadzór nad działaniami ponad 200 tys. żołnierzy.

General Dynamics to amerykański koncern przemysłu obronnego i lotniczego z siedzibą główną w Falls Church, zatrudniający globalnie ponad 100 tys. pracowników. Firma odnotowała w minionym roku dochód w wysokości 36,2 mld USD.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.