Przemysł Zbrojeniowy

Izraelskie hełmy dla pilotów koreańskich śmigłowców

Izraelski koncern Elbit dostarczy Korei Południowej kaski dla pilotów śmigłowców Saurion – fot. Elbit
Izraelski koncern Elbit dostarczy Korei Południowej kaski dla pilotów śmigłowców Saurion – fot. Elbit

Izraelski koncern Elbit Systems Ltd. będzie dostawcą hełmów ANVIS/HUD (Aviator's Night Vision/Head-Up Display) dla pilotów koreańskich śmigłowców KAI KLH-1 Saurion.

Kontrakt ma być realizowany przez okres czterech lat. Jest to kontynuacja pierwszej umowy jaką Elbit zawarł w 2009 r. z producentem śmigłowców Saurion – południowokoreańskim koncernem lotniczym KAI (Korea Aerospace Industries) w czasie realizacji programu budowy koreańskiego śmigłowca KHP (Korean Helicopter Program).

Dla Elbitu umowa ta jest o tyle ważna, że została zlecona niedawno przejętej przez ten koncern niewielkiej firmie Sharp Elbit Systems Aerospace, Inc., która w ten sposób bardzo mocno zaznaczyła swoją obecność na wymagającym, południowokoreańskim rynku uzbrojenia.

Kask ANVIS/HUD to zaawansowany system elektrooptyczny, który pozwala skojarzyć obraz z gogli noktowizyjnych z komputerowo generowanym obrazem graficznym i symbolami alfanumerycznymi, dającymi w polu widzenia pilota pełny obraz sytuacji taktycznej i najważniejsze informacje niezbędne w czasie lotu (w tym położenie śmigłowca, wysokość, pozycję i sygnały alarmowe).

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.