Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

ITWL na Dniach z Wojskiem Polskim

  • Fot. Flickr/  Walter Schwarz
    Fot. Flickr/ Walter Schwarz

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych zaprezentował część swojego dorobku podczas Dni z Wojskiem Polskim, które odbyły się na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim w dniach 10-11.05.2014.

ITWL tym razem wystawił swój sprzęt w lekkim hangarze, w którym na co dzień stacjonuje jeden z dwóch MiG-29 pary dyżurnej. Wśród prezentowanych opracowań można było znaleźć Stanowisko modernizacji śmigłowców z rodziny "Mi", Nahełmowy wyświetlacz parametrów lotu NSC-1 CYKLOP, bezzałogowy cel powietrzny "Szerszeń", Mini BSP "Pszczoła", rejestratory parametrów lotu, Morski Ubiór Pilota oraz model opracowanego z Instytutem Lotnictwa i WZL 1 bezzałogowego śmigłowca ILX-27. Na wystawie statycznej pośród statków powietrznych znalazł się PZL 130 ORLIK TC-II GC, w którym zaimplementowane są rozwiązania opracowane w ITWL.

Stoisko Instytutu cieszyło się jak zwykle duża popularnością, natomiast w sobotę swoją obecnością zaszczycił nas Sekretarz Stanu w MON Czesław Mroczek w towarzystwie Posłanki na Sejm RP Julii Pitery oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski.

  • ITWL
Reklama

Komentarze

    Reklama