Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

ITWL dostarczy 2300 celów powietrznych dla Wojska Polskiego

Fot. ITWL
Fot. ITWL

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o udzieleniu zamówienia na dostawę imitatorów celów powietrznych. Wykonawcą zamówienia będzie Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.    

Inspektorat Uzbrojenia poinformował w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia na dostawę imitatorów celów powietrznych ICP-1 i ICP-4. Wykonawcą zamówienia będzie Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

W uzasadnieniu wyboru procedury negocjacyjnej bez uprzedniego publikowania ogłoszenia o zamówieniu wskazano, że dostawa może być zrealizowana wyłącznie przez jednego, określonego oferenta z przyczyn związanych z ochroną wyłącznych praw.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa imitatorów celów powietrznych ICP-1 i ICP-R - identycznych z wcześniej pozyskanymi i eksploatowanymi przez Siły Zbrojne RP. Argumentem przemawiającym za ich kupnem jest jest zapewnienie pełnej funkcjonalności i kompatybilności z wyrzutniami oraz uzupełnienie posiadanego przez Siły Zbrojne zasobu przedmiotowych imitatorów (zużywanego corocznie podczas szkolenia specjalistycznego pododdziałów i oddziałów WOPL). Obecne zamówienie obejmuje dostawę imitatorów celów powietrznych w łącznej liczbie 2364 egzemplarzy. Dostawa ma zostać zrealizowana w latach 2016-2018.

Dotychczas Siły Zbrojne RP pozyskały łącznie 2000 sztuk imitatorów celów powietrznych ICP-1 i ICP-R.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Janusz

  Całe szczęście! Bo myślałem już, że w zakupach symulatorów, imitatorów, przekrojów i ślepaków nastąpił jakiś zastój. Zaraz poczułem się bezpieczniejszy. Ciekawi mnie tylko czy do tych imitatorów będą strzelać imitatorami czy ślepakami? A może posłużą się symulatorami?

  1. tak tylko...

   Rozumiem, że w Rosji nie używają imitatorów? Walą do prawdziwych samolotów, po ćwiczeniach zostają najlepsi...

 2. xyz

  A po ile sztuka tego fajerwerku?

 3. citizeb

  Nie lepiej przerobić Su na bezzałogowe szybowce? Mielibyśmy cele za ułamek ceny!

  1. ken

   lepiej posiadane szybowce przerobić na myśliwce V generacji ,mielibyśmy lotnictwo za ułamek ceny

Reklama