Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Integracja Ukrainy z europejskim przemysłem obronnym?

Fot. ukraine.usembassy.gov
Fot. ukraine.usembassy.gov

Minister obrony Danii wraz z szefami resortów obrony innych państw, zaapelował do UE o włączenie Ukrainy do europejskiego przemysłu obronnego.

Jak podała Nexta na portalu X, duński minister obrony Troels Lund Poulsen wraz ze swoimi kolegami ze Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Holandii i Polski zainicjował wspólny apel do UE o włączenie Ukrainy do europejskiego przemysłu obronnego.

„Proponujemy jak najszybsze opracowanie unijnego planu działania na rzecz integracji Ukrainy z europejskim przemysłem obronnym. Między innymi zapewni to Ukrainie dostęp do programów unijnych w obszarze przemysłu obronnego i innowacji obronnych” – powiedział duński minister.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. Thorgal

    My się najpierw zajmijmy swoim podwórkiem bo nasz przemysł niszczą skorumpowani politycy..Mamy potencjał ale zawsze zostaje wybrane obce i wmawia się że tak musi być bo sami nie damy rady..

  2. Buczacza

    Swego czasu delegacja ukraińska. Była w Polsce i z przygotowanych lokalizacji wybrała kilka. Na wspólne przedsięwzięcie w tym temacie.. W tym zakłady Motor Sicz... Niestety ale w pewnym momencie poprzednia ekipa. Zaczęła prowadzić politykę w taki sposób. .. Iż Ukraińcy dali sobie spokój...

Reklama