Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Indie coraz bliższe kupna systemu S-400

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Podczas wystawy Singapore Airshow 2016 ujawniono informacje na temat negocjacji dotyczących zakupu przez Indie rakietowego systemy przeciwlotniczego i przeciwrakietowego dalekiego zasięgu S-400 Triumf.

Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami podpisanie kontraktu indyjsko–rosyjskiego może nastąpić jeszcze w tym roku, a dostawy mają być zrealizowane w ekspresowym tempie. Jest to wynik coraz większego zagrożenia, jakie Indie odczuwają ze strony chińskiego lotnictwa.

Dlatego Indie myślą nawet o zakupieniu sześciu batalionów systemu S-400 za około 6 miliardów dolarów. Indyjski rząd zamierza więc prawdopodobnie zwiększyć swoje zamówienie, ponieważ w grudniu 2015 r. wyraźnie wskazywano na możliwość przeznaczenia na ten cel „jedynie” 4,5 miliarda dolarów.

Jeżeli dojdzie do podpisania kontraktu, Indie będą po Chinach drugim zagranicznym użytkownikiem systemu S-400. Pozwoli to im na stworzenie parasola obronnego o promieniu (docelowo) 400 km i pułapie 30 km.

Komentarze (1)

 1. co na to Davien

  A nie chcą kupić Patriota? ;)

  1. zyx

   Chcieć mogą tylko czy im sprzedadzą.

  2. Zee

   Na Chińczyków wystarczy S-400

  3. yaro

   oni chcą mieć sprzęt do obrony a nie na pokaz :-), z patriota nawet Izrael nie chciał do zestrzeliwania samoróbek libańskich :-)