Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Hiszpania: Wielki kontrakt na ciężarówki Iveco

Ministerstwo obrony Hiszpanii zamówiło w firmie Iveco Defence Vehicles ponad 700 pojazdów kołowych różnych typów dla hiszpańskich sił zbrojnych.

Zaproszenie do udziału w postępowaniu wystosowały hiszpańskie ministerstwo obrony i wojska lądowe w 2014 r. Ostatecznie, po trzech miesiącach intensywnych prób na drogach i bezdrożach, wybrano pojazdy wojskowe firmy Iveco, której ofertę oceniono jako najlepszą pod względem technicznym i ekonomicznym.

Samochód ciężarowy z opancerzoną kabiną IVECO SM88.45 BAD (8x8)– fot. M.Dura

Umowa obejmuje dostawę w ciągu najbliższych sześciu lat około siedmiuset różnych pojazdów z podwoziami w wersji 4x4, 6x6 i 8x8. Mają to być samochody różnego przeznaczenia: ciężarowe, ciągniki, cysterny, itp.

Według Iveco: „Pojazdy będą wyposażone w wymienne kabiny z ochroną balistyczną i bez ochrony, które można montować na wszystkich podwoziach w zależności od ocenianego poziomu zagrożenia. Kabiny oferują również wysoki poziom komfortu załogi i są zaprojektowane tak, aby pomieścić szereg nowoczesnych systemów łączności i dowodzenia”.

Kontrakt nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Firma Iveco Defence Vehicles dostarczyła bowiem hiszpańskim siłom zbrojnym w ciągu ostatnich 10 lat prawie 2400 pojazdów, w tym 270 lekkich pojazdów wielozadaniowych LMV (Light Multirole Vehicles).

Lekki pojazd wielozadaniowy IVECO LMV/LAV (4x4) – fot. M.Dura

Reklama

Komentarze (2)

  1. Oj

    Oczywiście większość tych pojazdów wyprodukują w Polsce w ramach offsetu za CAS-y hahaha...

  2. rolo

    a ofset dla hiszpanii?

Reklama