Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Hiszpania kupuje drony Reaper

Fot. USAF
Fot. USAF

Firma General Atomics Aeronautical Systems poinformowała, że rząd hiszpański zdecydował się na kupno produkowanego przez nią bezzałogowego systemu latającego Predator B/MQ-9 Reaper. Ma to zwiększyć możliwości rozpoznawcze armii tego państwa.

Hiszpańskie Ministerstwo Obrony zdecydowało się na zakup systemu Predator B RPA (Reaper), w ramach którego dostarczone zostaną cztery bezzałogowce wyposażone w sensory elektrooptyczne/podczerwieni i radar Block 20A Lynx, jak również dwie naziemne stacje kontroli Block 30 i wyposażenie do łączności. Sprzedaż zostanie zrealizowana za pośrednictwem programu Foreign Military Sales.

Umowa będzie realizowana we współpracy z hiszpańską firmą SENER, która odpowiadać będzie za wdrożenie systemu w ramach hiszpańskich sił zbrojnych. Wcześniej zgodę na transakcję wydał Departament Stanu.

Czytaj też: Rozpoznawcze Reapery trafią do Hiszpanii.

Produkowany przez General Atomics Aeronautical Systems bezzałogowy system Predator B/Reaper to dron rozpoznawczy klasy MALE, którego czas lotu wynosi do 27 godzin. Hiszpańskie maszyny nie będą uzbrojone i będą pełnić wyłącznie zadania rozpoznawcze. Całkowita wartość pięcioletniego kontraktu ma wynieść według dostępnych informacji ok. 171 mln EUR.

Czytaj też: Hiszpania kupuje drony klasy MALE.

Reklama

Komentarze (1)

  1. majk

    Kiedy Polska Reapery?

    1. malkontent

      A na co nam one? Ci straszliwi Rosjanie się ich wystraszą?

Reklama