Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

HIMARS – produkcja rakiet w Polsce to konieczność [ANALIZA]

HIMARS
Załadunek wyrzutni HIMARS.
Autor. DoD

„Byłbym za tym, żeby w Polsce znaleziono lokalizację do fabryki pocisków do systemów HIMARS.  Mamy podmioty, które byłyby w stanie tym się zająć” – powiedział gen. bryg. Jarosław Kraszewski w porannej rozmowie z radiem RMF FM i muszę się z nim zgodzić, albowiem trzeba mówić o kwestii amunicji bardzo głośno. Jeśli o to nie zadbamy, to dla 500 HIMARSów o których mówi minister Mariusz Błaszczak będziemy, być może. kupować rakiety od Niemców.

Reklama

Generał Kraszewski wystąpił w radiu 13 lutego i zwrócił uwagę na to, że plany zakupu artylerii rakietowej są ogromne. - „W latach 2017-2018 byliśmy na etapie predykcyjnym. Zrobiliśmy taką koncepcję, według której około 15 dywizjonów HIMARS byłoby potrzebnych. 500 wyrzutni to jest około 27 dywizjonów rakietowych"  – krótko stwierdził, mówiąc o swojej pracy szefa Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama