Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Hanwha dostarczy ładunki miotające dla artylerii

Polski system artyleryjski K9A1.
Autor. Ministerstwo Obrony Narodowej/X

Południowokoreański koncern Hanwha Aerospace poinformował o podpisaniu umowy z firmą BAE Systems na dostawę uniwersalnych ładunków miotających dla systemów artyleryjskich kal. 155 mm.

Reklama

Wartość podpisanego kontraktu wynosi około 130 mln USD jednak nie podano liczby ładunków zakontraktowanych przez BAE Systems. Modułowe ładunki miotające powstały w celu ustandaryzowania i ułatwienia dostosowywania ich do komór nabojowych o różnej pojemności w różnego typu systemach artylerii lufowej kal. 155 mm. Znacząco ułatwia to kwestie logistyczne związane z dostarczaniem do jednostek artylerii amunicji oraz wspomnianych środków odpowiedzialnych za jej wystrzelenie z lufy. Omawiane ładunki mają charakteryzować się bardzo wysokim stopniem spalania używanej w nich mieszanki wybuchowej, co przekłada się na mniejszą częstotliwość czyszczenia działa.

Reklama
Ten kontrakt z BAE Systems podkreśla zaangażowanie Hanwha Aerospace we wzmacnianie więzi obronnych między Koreą a Wielką Brytanią. Nasz modułowy system ładowania artyleryjskiego kal. 155 mm skutecznie zaspokoi zapotrzebowanie NATO na amunicję, zwiększając efektywność operacyjną systemów uzbrojenia, wykorzystując możliwości produkcyjne Hanwha i wiedzę specjalistyczną BAE Systems.
Jae-il Son, prezes i dyrektor generalny Hanwha Aerospace.
Reklama
Nasze zamówienie na dostawę modułowych systemów ładowania pokazuje kompatybilność systemu MCS Hanwha Aerospace z naszą amunicją 155 mm.
Glynn Plant, dyrektor zarządzający Land UK w BAE Systems

Czytaj też

Autor. Adam Świerkowski/Defence24
Reklama

Komentarze (1)

  1. wojghan

    Już się bałem, że to nasi rzutem na taśmę chcą zaopatrzyć Ukrainę.

Reklama