Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

HAIX: funkcjonalność szyta na miarę [DEFENCE24 TV]

Haix buty obuwie
Autor. Defence24.pl

Stopy to bardzo ważny „element wyposażenia” każdego, w tym również żołnierza, kto musi mieć w nich niezawodne oparcie. Stąd istotną sprawą jest posiadanie między innymi odpowiedniego obuwia, które będzie wygodne, ochroni stopy przed urazami oraz utrzyma odpowiednią temperaturę i wilgotność, zapewniając tym samym wysoką „mobilność” użytkownikowi.

Reklama

Materiał sponsorowany

Reklama

Bez sprawnych stóp nawet najlepiej wyszkolony żołnierz będzie niewiele wart. Podobnie zresztą przedstawiciele innych profesji intensywnie wykorzystują swoje narządy ruchu, dlatego w ich przypadku kwestia odpowiedniego zabezpieczenia stóp powinna mieć kluczowe znaczenie. Wystarczy sobie przypomnieć por. Taylora, dowódcę Forresta Gumpa, który zwracał szczególną uwagę na kondycję stóp swoich żołnierzy, a w szczególności na suche skarpetki.

Warto pamiętać, że stopy, podobnie jak głowa i dłonie, mają najwięcej gruczołów potowych na cm2. Z tego powodu silnie się pocą i podczas ciężkiej, 8-godzinnej pracy stopa potrafi wyprodukować nawet 200 g potu. Jeżeli pot nie odparuje z buta, wtedy, schładzając się, zabiera ciepło stopom.

Reklama

Oczywiście w naszych krajowych warunkach bywa z tym różnie, a często o wyborze danego modelu buta decyduje głównie cena zakupu, a nie pożądane przez użytkowników cechy obuwia, jego funkcjonalność.

Marka Haix kojarzona jest przede wszystkim z wysokiej jakości, charakteryzującym się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami obuwiem profesjonalnym. Obchodząca w tym roku 75-lecie istnienia firma, założona przez w 1948 roku w Mainburgu w Bawarii przez Xavera Haimlera (Hai+X=Haix) rodzinna firma, a w zasadzie niewielka manufaktura szyjąca buty, jest obecnie (zarządzanym przez drugie pokolenie Haimlerów) liczącym się producentem, który wytwarza rocznie ponad 1 mln par specjalistycznych butów.

Buty niemieckiej firmy trafiają na wszystkie kontynenty, a wśród ich użytkowników są m.in.: policja i armia niemiecka, policja i armia szwedzka, policja i armia australijska, policja i armia węgierska, armie francuska i brytyjska oraz strażacy w wielu krajach, w tym w Polsce. To tylko niewielka część klientów Haixa, który ma swoje fabryki oraz biura/przedstawicielstwa w czterech krajach: Niemcy, Chorwacja, Francja, USA.

Wśród stosowanych w konstrukcji butów Haix stosowanych jest szereg opatentowanych rozwiązań, jak Arch Support, Sun-Reflect, czy Connexis czyli system aktywnej stymulacji powięzi w stopie.

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze (1)

  1. Thorgal

    Coś z naszego podwórka polecacie?

    1. Chyżwar

      Na naszym podwórku produkowane są przyzwoite buty pod warunkiem, że bierzesz z górnej półki. Rzecz w tym, że prócz wykonania, rozmiaru i materiału ważne jest także kopyto. Przy mojej szerokości stopy sprawdzają się buty z górnej półki od Czechów. To tak samo, jak z nożem. Zanim kupisz powinieneś sprawdzić jak leży w ręce. Konserwacja jest niemniej ważna. Popryskasz buta sprayem, to nie będzie trwała. Natrzesz mazidłem nie nadającym się do membrany, masz kłopot. Jak co jakiś czas nie natłuścisz skóry garbowanej w oleju, masz kłopot. Jak natłuścisz ją mazidłem likwidującym właściwości hydrofobowe znowu masz kłopot. Poza tym nikt jeszcze nie wymyślił butów uniwersalnych. Powinieneś sobie dobrać obuwie (militarne, taktyczne, trekkingowe) do tego, do czego zamierzasz je faktycznie stosować.

Reklama