Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Grupa PGZ na targach Defense & Security 2019

Fot. PGZ
Fot. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa na targach Defense & Security 2019 w Tajlandii prezentuje bogatą ofertę systemów i rozwiązań skierowaną dla sił zbrojnych i formacji mundurowych z regionu.

Stoisko PGZ odwiedziły oficjalne delegacje z państw ASEAN (Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej), między innymi Tajlandii oraz Malezji. Przedstawiciele PGZ odbyli również szereg spotkań z reprezentantami przemysłu obronnego z regionu Azji Południowo- Wschodniej, z którymi Grupa współpracuje, bądź planuje rozszerzyć współpracę biznesową w najbliższym czasie.

Azja zawsze była naturalnym kierunkiem ekspansji dla polskiego przemysłu obronnego. Intensywnie pracujemy nad pozyskaniem szeregu kontraktów, dotyczących zarówno dostaw podzespołów dla realizowanych przez siły zbrojne programów, jak i kompletnych rozwiązań, skrojonych pod potrzeby tutejszych użytkowników. Dostajemy wiele zapytań dotyczących modernizacji sprzętu pochodzącego z krajów byłego ZSRR, gdzie również upatrujemy szansę dla nas i naszych spółek.

Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ S.A.
image
Fot. PGZ

Oferta Grupy PGZ

Ekspozycja PGZ obejmuje m.in. indywidualne wyposażenie żołnierza (karabinki, karabiny, optoelektronika, umundurowanie), systemy obrony przeciwlotniczej bardzo krótkiego zasięgu, samobieżne systemy artyleryjskie, technologie radarowe, kołowe transportery opancerzone oraz rozwiązania dedykowane marynarkom wojennym i siłom porządkowym operującym na wodzie.

image
Fot. PGZ

Odwiedzający stoisko mogą zapoznać się z ofertą Grupy, na którą składa się m.in. Modułowy System Broni Strzeleckiej MSBS GROT w różnych konfiguracjach z radomskiej Fabryki Broni „Łucznik” oraz karabiny wyborowe i moździerze z Zakładów Mechanicznych Tarnów. Na wystawie znalazło się również miejsce dla amunicji, jak i rozwiązań dla systemów obrony przeciwlotniczej z MESKO i Dezametu oraz pojazdów kołowych i gąsienicowych produkowanych przez Hutę Stalowa Wola oraz Rosomak.

image
Fot. PGZ

Targi Defense & Security w Bangkoku w każdej edycji odwiedza ponad 300 oficjalnych delegacji rządowych z 35 krajów świata, a na liście wystawców znajdują się zarówno lokalni i regionalni potentaci, jak i największe przedsiębiorstwa z sektora zbrojeniowego. Tegoroczna edycja poświęcona jest prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu zwalczania zagrożeń asymetrycznych oraz rosnącemu rynkowi cyberbezpieczeństwa.

image
Fot. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników i osiąga ponad 5,5 mld złotych rocznego przychodu.

Reklama

Komentarze (12)

 1. Strażnik Teksasu

  Fajną wycieczkę sobie zrobili za nasze..!

 2. Paranoid

  "Dostajemy wiele zapytań dotyczących modernizacji sprzętu pochodzącego z krajów byłego ZSRR" - a jakie tu PGZ wykonał ostatnio kontrakty? Ma jakieś gotowe sprawdzone pakiety modernizacyjne? Jeżeli opłaca się lokomotywy ze Śląska wieźć na remont do Pribałtiki, to rozumiem, że PGZ jest kosztowo efektywne, że takie bajki opowiada?

 3. Operator żurawia

  A czy można się dostać na takie targi czy to jest tylko dla delegacji? Czy może są gdzieś podobne targi gdzie człowiek nie związany z przemysłem też może mieć trochę frajdy :) dziekuje

 4. lol

  PGZ została właśnie rozwiązana dzięki walce o wpływy wewnątrz rządu. Zastąpi ją inny twór.

 5. EDZIo

  Jak chlopcy wroca z rajskiej delegacji, moze nawet z jakims kontraktem to PGZ juz nie bedzie.

 6. Jaś

  Gdyby nie dwukrotne zwiększenie dofinansowania państwa dla PGZ za "gotowość" w 2018 roku względem 2017, to PGZ przynosiłby straty. Popatrzcie sobie na polski eksport broni w 2018 roku. 2 szt Leopardów 1, 1 szt T-55 Merida i ckm - to nie żart. Kolekcjonerzy i hobbyści robią większy eksport niż PGZ. Rok wceśniej przynajmniej sprzedali żaglowiec

 7. Czlowiek z lasu

  Grupa PGZ - Artykuły AGD

 8. dudek75

  Obrót na poziomie 5,5 miliarda zł, ile z tej sumy to eksport. Jeśli skończą się zamówienia na raka i kraba to co zostanie?

  1. Wojciech

   Rak na gąsienicach, nowy BWP, wyrzutnie dla Wisły, optoelektronika dla remontu wszystkich czołgów i wszystko co nowego wejdzie.

  2. MateuszS

   Chyba to żart. Wszystko co nowego? Hmm pomyślmy, F35, program Kruk, Orka ( jak ruszy ) - nic z tego nie będzie nawet w 10% Z Polski.

 9. Zaq

  PGZ istnieje wyłącznie dzięki sprzedaży do WP po zawyzonych cenach już taniej było kupić HIMARS w USA niż od PGZ, a sprzedaży na eksport praktycznie nie ma, tak działają państwowe firmy. Jakoś WB Electronics sobie radzi mimo rzucanych klod pod nogi.

 10. Qwerty

  Cyt. "...oraz rozwiązania dedykowane marynarkom wojennym i siłom porządkowym operującym na wodzie." Gawrona, czy tam Ślązaka wystawcie...

 11. werte

  W modernizacji sprzętu pochodzącego z krajów byłego ZSRR, niczego nie upatrujcie bo Ukrainy, Bułgarii czy Serbii o Rosji czy Chinach nie wspominając w tym nie przebijecie ani ofertowo ani cenowo.

 12. Marek1

  "Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie" - i jako taki generuje obrót warty ok 4% obrotów europejskich producentów uzbrojenia. Zaiste wynik bardzo ... "zadowalający".

  1. Stefan

   Masz racje zwykłe uprawianie PR. Nie jest ważna ilość spółek, tylko generowany obrót i zysk. A tu jest mydlenie oczu.

Reklama