Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Gigantyczne cięcia w zbrojeniowym potentacie. Pracę straci 4 tys. osób

fot. Lockheed Martin
fot. Lockheed Martin

Koncern Lockheed Martin ogłosił plan likwidacji w przyszłym roku co najmniej 4 tysięcy etatów. Firma zamknie też część swoich zakładów, konsolidując realizację swoich projektów. Redukcja jest związana z cięciami w amerykańskim budżecie obronnym.

Zamknięte zostaną między innymi zakłady produkujące radary i systemy rozpoznawcze w Akron, wytwórnię satelitów komunikacyjnych w Newton oraz zajmujące się montażem pocisków rakietowych Horizont City. Zakończenie tych działań zaplanowano do połowy 2015 roku.

Redukcja dotknie 2000 pracowników wspomnianych zakładów. Zadania zamknięty oddziałów przejmą inne fabryki, głównie w Denver i Valley Forge. Kolejne 2 tysiące etatów do końca 2014 roku znikną z działów szkoleń, obsługi, informacji i komunikacji.

Jak informują przedstawiciele firmy Lockheed Martin, winne są przede wszystkim cięcia w amerykańskim budżecie. W ciągu najbliższej dekady Pentagon, największy odbiorca produktów koncernu, chce ograniczyć wydatki o trylion dolarów.

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Michał

    bilion - tłumacząc na polski to miliard

    1. Juliusz Sabak

      Dziękuje za czujność, ale chodziło o angielski "trillion" (12 zer) - czyli polski bilion. Dla przejrzystości jednak zamieniłem na "trylion", aby uniknąć podobnych problemów.

Reklama