Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Filipiny potwierdziły kupno 8 śmigłowców AW109

Filipiny potwierdziły kupno 8 śmigłowców AW-109 Power – fot. AugustaWestland
Filipiny potwierdziły kupno 8 śmigłowców AW-109 Power – fot. AugustaWestland

Filipiński podsekretarz obrony Fernando Manalo potwierdził, że został podpisany kontrakt z koncernem AgustaWestland na dostarczenie ośmiu lekkich śmigłowców bojowych AW109.

Manalo potwierdził również, że nowe śmigłowce mogą zostać dostarczone do końca przyszłego roku, o ile departament budżetowy potwierdzi zabezpieczenie na ten cel odpowiednich środków. Nowe helikoptery mają być w wersji Power (AW109 P) i będą uzbrojone w kombinację dwóch ciężkich karabinów maszynowych kalibru .50 (12,7 mm) i wyrzutni rakiet.

Filipińskie śmigłowce zostały sprzedane w atrakcyjnej cenie 7,532 miliona euro za sztukę, a więc taniej niż helikoptery sprzedane policji bułgarskiej (7,547 miliona euro za sztukę) i dla sił morskich Bangladeszu (8,6 miliona euro).

Umowa przewiduje, że śmigłowce dla Filipin mają być zdolne do działania w dzień i w nocy oraz w każdych warunkach atmosferycznych. Ich dostawa ma się zakończyć przed upływem 540 dni od daty otwarcia listu kredytowego. Dodatkowo kontrakt zapewnia zintegrowany pakiet logistyczny.

Reklama

Komentarze

    Reklama