Przemysł Zbrojeniowy

Filipiny potwierdziły kupno 8 śmigłowców AW109

Filipiny potwierdziły kupno 8 śmigłowców AW-109 Power – fot. AugustaWestland
Filipiny potwierdziły kupno 8 śmigłowców AW-109 Power – fot. AugustaWestland

Filipiński podsekretarz obrony Fernando Manalo potwierdził, że został podpisany kontrakt z koncernem AgustaWestland na dostarczenie ośmiu lekkich śmigłowców bojowych AW109.

Manalo potwierdził również, że nowe śmigłowce mogą zostać dostarczone do końca przyszłego roku, o ile departament budżetowy potwierdzi zabezpieczenie na ten cel odpowiednich środków. Nowe helikoptery mają być w wersji Power (AW109 P) i będą uzbrojone w kombinację dwóch ciężkich karabinów maszynowych kalibru .50 (12,7 mm) i wyrzutni rakiet.

Filipińskie śmigłowce zostały sprzedane w atrakcyjnej cenie 7,532 miliona euro za sztukę, a więc taniej niż helikoptery sprzedane policji bułgarskiej (7,547 miliona euro za sztukę) i dla sił morskich Bangladeszu (8,6 miliona euro).

Umowa przewiduje, że śmigłowce dla Filipin mają być zdolne do działania w dzień i w nocy oraz w każdych warunkach atmosferycznych. Ich dostawa ma się zakończyć przed upływem 540 dni od daty otwarcia listu kredytowego. Dodatkowo kontrakt zapewnia zintegrowany pakiet logistyczny.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.