Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Dragon-19: PCO prezentuje ekwipunek optoelektroniczny

Fot. PCO S.A.
Fot. PCO S.A.

W dniu 18 czerwca, podczas ćwiczeń Dragon-19, na poligonie w Drawsku odbył się pokaz wyrobów spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PCO S.A. zaprezentowało wyroby optoelektroniczne przeznaczone dla indywidualnego żołnierza.

Wśród produktów pokazywanych przez przedstawicieli PCO S.A. znalazły się – Monokular Noktowizyjny MU-3M, Gogle Noktowizyjne MU-3ADM, Celownik Termowizyjny SCT, Dzienny Celownik Modułowy DCM-1, a także lornetki – termowizyjna NPL-1T oraz noktowizyjna NPL-1M. Prezentowane były również Lotnicze Gogle Noktowizyjne PNL-3M.

Ze sprzętem mogli zapoznać się żołnierze uczestniczący w ćwiczeniach, w tym przedstawiciele armii sojuszniczych państw NATO.

image
Fot. PCO S.A.

Ćwiczenia taktyczne DRAGON-19 to największe ćwiczenia organizowane przez Polskę w 2019 roku i jedno z najważniejszych wydarzeń szkoleniowych na wschodniej flance NATO. Wzięło w nich udział około 18 tysięcy żołnierzy, w tym 3 tysiące zagranicznych, a także około 2,5 tys. pojazdów i innych jednostek sprzętu wojskowego.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Młody

    "Ze sprzętem mogli zapoznać się żołnierze uczestniczący w ćwiczeniach" - czyli potwierdzenie,że tego typu sprzęt to rzadkość?

    1. kamyk

      To nie chodzi że ten sprzęt to rzadkość, tylko że ten sprzęt będą widzieli 2 razy. Raz na początku służby a drugi raz gdy ten sprzęt im wydadzą alarmowo na czas W. Coś jak nasze URy.

Reklama