Przemysł Zbrojeniowy

Domagalski-Łabędzki: Umowa WZE z Raytheon to wejście w realną współpracę biznesową [Defence24 TV]

Umowa, której świadkiem byliśmy w WZE w Zielonce jest tym, na czym zależy nam najbardziej – wejściem w realną współpracę biznesową. (...) To daje szanse na rozwój, na uzyskanie rynkowych zamówień – powiedział w rozmowie z Defence24 TV Radosław Domagalski-Łabędzki, Członek Zarządu PGZ. W wywiadzie mówił też o negocjacjach umów wykonawczych zobowiązań offsetowych (odrębnych od dzisiejszego porozumienia).

Członek zarządu PGZ przypomniał w rozmowie Defence24 TV, że sygnowana w Zielonce umowa nie jest elementem pakietu offsetowego czy umów wykonawczych w ramach zobowiązań offsetowych, a jest to "wejście w realną współpracę biznesową". Dodał, że podpisanie takiej umowy świadczy o zaufaniu, jakim amerykański koncern Raytheon darzy polskich partnerów – WZE z Zielonki, ale i Hutę Stalowa Wola, bo wcześniej podobne porozumienie sygnowano z HSW.

Radosław Domagalski-Łabędzki mówił również Defence24 TV o negocjacjach pakietu umów wykonania zobowiązań offsetowych za pierwszy etap systemu Wisła, obejmujących około 30 zadań. - "Złożyliśmy bardzo wiele propozycji, które pozwalają przyspieszyć tempo dochodzenia do kompromisu" (...) "My musimy wykonać ciążące na nas zobowiązania, czyli przede wszystkim zabezpieczyć interes Polskiej Grupy Zbrojeniowej poprzez uzyskanie samoistnych, niezależnych od zagranicznego dostawcy zdolności, które są opisane w poszczególnych zobowiązaniach offsetowych. Do tego dążymy i ten cel zrealizujemy" - stwierdził.

Członek zarządu PGZ powiedział też, że prowadzone są rozmowy z Lockheed Martin w zakresie możliwej współpracy przemysłowej związanej z programem Harpia.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.