Przemysł Zbrojeniowy

Dezamet zwiększa moce produkcyjne, aby sprostać rosnącym potrzebom [DEFENCE24 TV]

Dezamet
Fot. Defence24.pl

Obecne po raz trzydziesty na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego Zakłady Metalowe Dezamet S.A. zaprezentowały całe swoje portfolio produktowe. W rozmowie z Defence24.pl prezes zarządu Jerzy Deruś oraz Krzysztof Zuba, członek zarządu ZM Dezamet mówili m.in. o realizowanych w zakłdzie inwestycjach mających na celu zwiększenie mocy produkcyjnych przede wszystkim amunicji 155 mm.

Komentarze (7)

 1. żelazny2

  Oby nie było tak jak z HSW, inwestycje zostaną zrobione a Pan minister oświadczy że w Korei zakupią. A Korea powie że zbuduje fabrykę swoją. Szach i mat będzie.

  1. RAF

   ż[email protected] Opowiadasz fantasmagorie. Nic złego nie dzieje się z HSW, Ma mnóstwo zamówień, a będzie miała o wiele więcej. Chyba, że do władzy dojdzie opcja niemiecko-ruska, ale wtedy to już wszystko zaorają żeby nie przeszkadzało naszym "przyjaciołom" z Moskwy i Berlina.

 2. Piotr Glownia

  Jak widać Mesko nie żartuje z wprowadzeniem "Przemysł 4.0". Myślałem, że nowe piece-roboty (łącznie z komorami rentgena?) trafiły do Pionek, gdzie największa potrzeba była robotyzacji z powodów bezpieczeństwa pracy. Trafiły do Dezametu w Nowej Dębie? Być może skorzysta na tej przemysłowej rewolucji także Nitro-Chem. W końcu to chemia i winna iść na samym ostrzu procesowych zmian, które wprowadza "Przemysł 4.0". Jednak tej jednej fabryki prochu z Pionek nadal brakuje i to nie mowa o prochu wielobazowym na które rząd Morawieckiego z wielkim stękaniem po latach wysupłał 300 mln złotych, co tej podstawowej nitrocelulozy. Fabryki, którą w Pionkach w przeszłości już mieliśmy.

  1. Robi

   Żadnego stękania nie było. Jak się kiedyś dowiedziałeś o tej inwestycji, to żeś chyba jakiś film oglądał i ci się zapamiętało to stękanie.

  2. Piotr Glownia

   @Robi. To co mi się zapamiętało, że kiedy ministrem w MON był Macierewicz i ten zauważył potrzebę Mesko na dofinansowanie to Mesko dostało natychmiastowo i bezpośrednio 60 mln złotych. Żadnego stękania pani Szydło. Kiedy PiS wymienił Dobrą Zmianę na na gorszą załogę, to zrazu podbito stawkę dofinansowania Mesko z 60 mln na 500 mln złotych. Minął rok, nic. Minęły 2 lata i jeno zdjęcie ze stępką pod prom uśmiechniętego szeroko premiera Morawieckiego. 3 i 4 lata minęły i rząd z wielką pompą wyasygnował aż całe 300 mln złotych na 1 fabrykę prochu, a trzeba 2 w Pionkach. Tyle lat nadymać się i nadymać się i nie stękać, to nieludzkie @Robi.

  3. szczebelek

   Kolejny pajacyk z Mesko obecnie jest jak z innymi spółkami skarbu państwa czyli rozwój i większe nakłady.

 3. Valdi

  155mm precyzyjny pocisk bonus to 68k USD To jedyny kierunek oraz w zasięgu ręki Excalibur to 160k usd Marzenie

 4. Norman

  Panowie prezesi-przeprojektójcie ten granatnik na mały, zwarty,prosty i lekki jak milkor i wyeliminujcie luzy oraz problemy z regulacją kolby po jakimś czasie używania. I ta anoda musztardowa co w słońcu świeci jak lustro z daleka (patrz karabiny tor i bor). Nowoczesne powłoki w pełni matowe.Mamy nowoczesny materiałowo kloc z chwytem jak karton zapałek. I ciągle słyszymy to ma.strzelać a nie wyglądać-ergonomia i nowoczesność tworzy lekkość i daje zamówienia na świecie.Wierze w was.Z nowymi maszynami I młodymi umysłami Ze zgodą kierownictwa można wiele.inowacji stworzyć.

 5. Dudley

  To się nazywa refleks, dobrze że nie muszą łapać pcheł lub much.

 6. Norman

  W końcu modernizacja tej PRL-owskiej części produkcyjnej oby tak dalej...ale czekamy na nowe inowacyjne produkty jak rakietowo wspomagane pociski 120 i 155mm które znacząco podniosą zasięg ostrzału

 7. Marcyk

  Czyli co ? 3 zmiany w systemie 4 brygadowym ?!