Przemysł Zbrojeniowy

Dariusz Gwizdała już oficjalnie w PGZ

Dariusz Gwizdała. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
Dariusz Gwizdała. Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

Od 12 października stanowisko członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej pełni Dariusz Gwizdała. O wyborze dotychczasowego zastępcy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego jako pierwszy poinformował portal Defence24.

W ten sposób zarząd PGZ zwiększy się do łącznie czterech osób. Do chwili obecnej zarząd PGZ składał się z trzech osób: prezesa Andrzeja Kensboka, wiceprezesa Michała Pietrzyka i członka zarządu Huberta Stępniewicza.

Postępowanie kwalifikacyjne na Członka Zarządu PGZ prowadzone było od 21 września br., a oferty przyjmowano do 28 września, wtedy też nastąpiło ich otwarcie. Z kolei rozmowy z kandydatami dopuszczonymi do udziału w postępowaniu prowadzono od 1 października br.

Dariusz Gwizdała od listopada 2016 był zastępcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska m.in. w Kancelarii Prezydenta RP, Biurze Bezpieczeństwa Narodowego oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Sprawował też stanowisko głównego specjalisty kontroli państwowej w Najwyższej Izbie Kontroli. 

Dariusz Gwizdała z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie oraz aplikację kontrolerską NIK.

Obecnie PGZ jest nadzorowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, wcześniej - do grudnia 2019 roku - była nadzorowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Podczas Defence24 DAY szef MON Mariusz Błaszczak mówił, że jeden z wariantów koncepcji utworzenia Agencji Uzbrojenia zakłada objęcie przez nową instytucję nadzoru nad Polską Grupę Zbrojeniową, drugi zaś - pozostanie pod nadzorem MAP.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.