Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Czesi kupili 1,2 tys. samochodów terenowych

Fot. GLOMEX MS
Fot. GLOMEX MS

W przetargu nieograniczonym Ministerstwa Obrony Republiki Czeskiej, na dostawę nowych wielofunkcyjnych samochodów osobowo-terenowych na potrzeby Czeskich Sił Zbrojnych, firma GLOMEX Military Supplies zwyciężyła pokonując 10 konkurentów.

W ciągu najbliższych czterech lat GLOMEX MS dostarczy armii 1200 zmodyfikowanych pick-upów Toyota Hilux. Będą one stopniowo zastępować stare samochody terenowe UAZ 463 i Land Rover Defender. Samochody Toyota Hilux, które dostarczy firma GLOMEX Military Supplies, napędzane są silnikiem wysokoprężnym o mocy 110 kW/150 KM. To najnowsza wersja pięcioosobowa Double Cab, po liftingu, którą producent wprowadził w połowie 2020 roku.

Wyniki przetargu Ministerstwo Obrony Narodowej Republiki Czeskiej ogłosiło 5 listopada na konferencji prasowej. To już drugi duży sukces GLOMEX Military Supplies w krótkim czasie, w przetargach na dostawę pojazdów terenowych specjalnie dostosowanych do potrzeb sił zbrojnych. Tej wiosny GLOMEX MS Polska wygrał przetarg ogłoszony przez 2 Regionalną Bazę Logistyczną w Warszawie i dostarczy ponad sześćset specjalnie zmodyfikowanych samochodów Ford Ranger XLT. Samochody te obecnie przechodzą homologację, trwa montaż robionych specjalnie na zamówienie zabudów hardtop, haków, doposażanie aut w systemy wkładek Run Flat montowanych na felgi, łańcuchy antypoślizgowe oraz montaż opon z bieżnikiem AT charakteryzujących się lepszą trakcją oraz większymi przebiegami na szosie i w terenie.

Reklama

Komentarze

    Reklama