Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Chcemy budować symulatory do nowych polskich czołgów [DEFENCE24 TV]

Autor. Defence24

„Na tegorocznych targach OBRUM prezentuje się jako spółka technologiczna, oferująca rozwiązanie informatyczne wspierające szkolenie. Najnowszą propozycją dla Sił Zbrojnych RP jest platforma OBRTrain, która umożliwia tworzenie interaktywnych aplikacji. Pozwalają one na przeprowadzenie kompleksowego cyklu szkoleniowego przy użyciu symulatorów proceduralnych, symulatorów, które pozwalają na diagnostykę urządzeń zapoznanie się z budową. Są to rozwiązania skalowane, które można stosować zarówno na telefonach komórkowych jak i w profesjonalnych ośrodkach szkoleniowych do tego stworzonych.” – mówi Tomasz Kurczek, prezes zarządu OBRUM sp. z o.o.

Reklama

Prezes przypomina, że jego spółka współpracuje z szeregiem producentów sprzętu i posiada do nich modele 3D. „Potrafimy zaproponować ciekawy, efektywny proces szkoleniowy przy użyciu symulatorów wirtualnych. Użycie naszej platformy treningowej OBRTrain pozwala na zapoznanie się z budowa urządzenia jeszcze przed wejściem na obiekt materialny" – mówi prezes. „

Reklama

Naszą ambicją jest stworzenie symulatorów do czołgów, choćby Leopard. Już teraz pracujemy nad wsparciem procesów szkoleniowych dla nowego sprzętu jak K2, K9 czy czołgi Abrams. Chcemy być partnerem dla przedsiębiorstw zagranicznych i wesprzeć siły zbrojne w pozyskaniu nowoczesnych urządzeń szkolno-treningowych.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. mejixe

    Potrzebujemy na wczoraj symulatorów dla starego jak i nowego sprzętu pancernego. Zwłaszcza w kontekście polskie produkcji czołgu koreańskiego.

Reklama