Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Black Hawki z Mielca wylądowały w Chile

Fot. Siły Powietrzne Chile
Fot. Siły Powietrzne Chile

Zakłady PZL Mielec dostarczyły do Chile ostatnie trzy z zamówionych sześciu śmigłowców S-70i Black Hawk. Maszyny dotarły do bazy lotniczej Pudahuel na przedmieściach Santiago na pokładzie samolotu An-124 wprost z lotniska w Rzeszowie.

Zgodnie z umową zawartą w 2016 roku umową o wartości 180 mln dolarów dostawy miały być zrealizowane do listopada 2018. Pierwsze trzy śmigłowce dostarczono do Chile w lipcu bieżącego roku. Kolejne trzy przyleciały samolotem rosyjskiego przewoźnika Volga-Dniepr Airlines 12 października 2018.

Po zakończeniu prób odbiorczych śmigłowce S-70i Black Hawk dostarczone przez PZL Mielec zasilą 2. Brygadę Lotnictwa stacjonującą w bazie Pudahuel na przedmieściach Santiago. Chilijskie Black Hawki zajmą się realizacją misji wojskowych, jak i humanitarnych - w tym transportem żołnierzy, misjami poszukiwawczymi i ratunkowymi oraz wsparciem w wypadku wystąpienia klęski żywiołowej.

Działać będą u boku znajdujących się na wyposażeniu sił zbrojnych tego kraju maszyn Bell 412 i Bell UH-1H.

Reklama

Komentarze (8)

 1. W3-pl

  sojer: rosyjska firma dostarcza 6 heli dla FACH czyli Wojsk Lotniczych + hejt z netu : Loved working on them in Saudi Arabia. We had 2010 models that were # 2, 3, and # 4 off the Polish assembly line......piloci czekam

 2. W3-pl

  to z Forum o spawaniu w PZL- . To jak konkretnie montuje te kabiny do tego ogona "do kupy" ten "Monter płatowców i śmigłowców". oferta pracy.

 3. Carlos Arriagada.

  Very good and excellent helicopters, greetings from Chile.

 4. zeus89

  @W3 - pl I tacy eksperci się wypowiadają ;/ W branży lotniczej praktycznie się nie spawa. Ale ty tutaj napisałeś komentarz tylko by skłamać i podnieść ego innym hejterom BH.

 5. W3 - pl

  Jankesi dostarczyli elemety do Mielca monter spawacz z okolic zarabia. Francji kolejnego po H215 super pumach etc.. H225 M NIE CHCIELI

 6. sojer

  Powinno być raczej: "Lockheed Martin dostarczył Chile sześć śmigłowców S-70i - eksportowej wersji śmigłowca UH-60 Black Hawk. Maszyny pochodzą z polskiej linii montażowej należącej do koncernu Sikorsky.".

 7. zeus89

  @miras no to byłaby błędna treść bo Mielec te śmigłowce przekazał. Od zaklinania rzeczywistości fakty się nie zmienią.

 8. miras

  Nie wiem czyn to się chwalić,że co z Mielca?Amerykanie dostarczyli śmigłowce..Taka powinna być treść przekazu.

Reklama