Przemysł Zbrojeniowy

Black Hawki z Mielca wylądowały w Chile

Fot. Siły Powietrzne Chile
Fot. Siły Powietrzne Chile

Zakłady PZL Mielec dostarczyły do Chile ostatnie trzy z zamówionych sześciu śmigłowców S-70i Black Hawk. Maszyny dotarły do bazy lotniczej Pudahuel na przedmieściach Santiago na pokładzie samolotu An-124 wprost z lotniska w Rzeszowie.

Zgodnie z umową zawartą w 2016 roku umową o wartości 180 mln dolarów dostawy miały być zrealizowane do listopada 2018. Pierwsze trzy śmigłowce dostarczono do Chile w lipcu bieżącego roku. Kolejne trzy przyleciały samolotem rosyjskiego przewoźnika Volga-Dniepr Airlines 12 października 2018.

Po zakończeniu prób odbiorczych śmigłowce S-70i Black Hawk dostarczone przez PZL Mielec zasilą 2. Brygadę Lotnictwa stacjonującą w bazie Pudahuel na przedmieściach Santiago. Chilijskie Black Hawki zajmą się realizacją misji wojskowych, jak i humanitarnych - w tym transportem żołnierzy, misjami poszukiwawczymi i ratunkowymi oraz wsparciem w wypadku wystąpienia klęski żywiołowej.

Działać będą u boku znajdujących się na wyposażeniu sił zbrojnych tego kraju maszyn Bell 412 i Bell UH-1H.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.