Reklama
  • Wiadomości

Białoruskie samochody GAZ dla rosyjskich służb

Białoruskie przedsiębiorstwo BelGAZavtoservis i rosyjska firma GAZ tworzą spółkę, która zajmie się produkcją samochodów terenowych na terenie Rosji. Nowa firma ma nadzieję na dostawy swoich produktów dla rosyjskich resortów siłowych.

Samochód GAZ-3308. Fot. gazgroup.ru
Samochód GAZ-3308. Fot. gazgroup.ru

Powstająca firma będzie miała siedzibę w republice Komi. Będzie ona produkować serię pojazdów terenowych z rodziny Sadko, opartych o konstrukcję samochodów GAZ (GAZ-3308 Sadko, GAZ 330811 Vepr i GAZ-33081 Eger). Zdaniem zastępcy dyrektora generalnego BelGAZavtoservis, Andrieja Prowotarowa, samochody te są bardzo popularne wśród ich białoruskich użytkowników - funkcjonariuszy straży granicznej i lotniskowych służb bezpieczeństwa. Ma to wynikać z ich przemyślanej, odpornej konstrukcji i dostosowania jej do trudnych warunków służby.

Produkowane na Białorusi samochody to zmodyfikowane wersje pojazdów produkcji fabryki samochodów GAZ, posiadające ok. 20% części białoruskich. Zdaniem przedstawicieli producenta z Mińska, są one lepiej przystosowane do działań terenowych niż ich rosyjskie pierwowzory. Zainstalowano, między innymi, biołoruską przekładnię planetarną i polepszono komfort pracy kierowcy.

Zdaniem obu łączących wysiłki firm, nowe pojazdy przewyższają dotychczas wykorzystywane w służbach rosyjskich pojazdy terenowe tej klasy nie tylko niezawodnością, lecz także stosunkiem ceny do możliwości. Podkreśla się też łatwość dostępu do części zamiennych i certyfikaty pojazdu ważne na terenie Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Zobacz również

WIDEO: Rakietowe strzelania w Ustce. Patriot, HOMAR, HIMARS
Reklama
Reklama