Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Bestsellery PIAP w Kielcach [Defence24 TV]

Robot IBIS®, PIAP FENIX®, PIAP GRYF® oraz TRM® w nowej odsłonie znalazły się na liście produktów prezentowanych przez PIAP podczas tegorocznej edycji MSPO w Kielcach. Nowością na stoisku Instytutu był również bezodrzutowy wyrzutnik pirotechniczny CSL Vulkan, firmy Richmond Defence System.  

Na XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego PIAP silnie zaznacza swoją obecność, po raz kolejny prezentując m.in. nowość w postaci wyrzutni pirotechnicznej VULKAN. Bezodrzutowy wyrzutnik do neutralizacji CSL VULKAN (CSL 50-40 VUL.) jest modułowym urządzeniem IV generacji o zmiennej masie pocisków, które można skonfigurować do neutralizacji zapalników przedmiotów niebezpiecznych mogących zawierać materiały inicjujące lub wybuchowe (IED, UXO i inne) oraz do wsparcia operacji pododdziałów antyterrorystycznych.

W związku z rosnącym zagrożeniem wykorzystania brudnych bomb bądź w konflikcie wykorzystania broni masowego rażenia, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu opracowaliśmy akcesoria CBRN do analizy, identyfikacji i pobierania próbek w tym zakresie.

manager ds. rozwoju PIAP Artur Soszyński

Natomiast wybranym tematem przewodnim stoiska jest przeciwdziałanie zagrożeniom CBRN, wobec powyższego gros z zaprezentowanych robotów mobilnych wyposażonych zostało w pełną gamę akcesoriów i detektorów do zdalnego rozpoznania i pomiarów skażeń. Był to np. robot IBIS® z zaimplementowaną funkcją automatycznego pobierania manipulatorem czujników skażeń biologicznych, chemicznych i radioaktywnych z zasobnika na bazie mobilnej.

Reklama

Komentarze

    Reklama