Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Bell uruchomił cyfrowe centrum produkcyjne. Pokaz możliwości w programie Future Vertical Lift

fot. Bell
fot. Bell

Koncern Bell zaprezentował nowo otwarte, w Fort Wirth w Teksasie, Manufacturing Technology Center (MTC), czyli kontrolowane i sterowane cyfrowo centrum produkcyjne. Ma ono być dedykowane testom technologii i rozwiązań mających posłużyć szybkiemu wdrożeniu do produkcji maszyn Future Vertical Lift. Oczywiście jeśli to Bell okaże się zwycięzcą w jednym z programów US Army dotyczących śmigłowców przyszłości.

Ogromny modułowy obiekt ,o powierzchni 140 tys. stóp kwadratowych (około 13 tys. m2), ma umożliwiać produkcję kluczowych komponentów FVL, takich jak wirniki czy układ napędowy, ale też montaż końcowy maszyny. Dla uzyskania optymalnego wykorzystania możliwości i pełnej kontroli nad procesem produkcji, każdy centymetr obiektu będzie monitorowany i kontrolowany przez wielostopniowy system cyberbezpieczeństwa, sieć systemów IT i działać w ramach Internetu Rzeczy (IoT).  Oznacza to zarządzanie napływem i odpływem materiałów, ruchem komponentów po fabryce, ale też optymalizacją przebiegu procesów i rozmieszczeniem maszyn oraz stanowisk pracy, aby zapewnić najlepszą wydajność i wysokie bezpieczeństwo. 

MTC to kolejny krok we wdrażaniu nowych technologii i procesów produkcyjnych w przyszłych fabrykach firmy Bell. Te zakłady przyszłości współpracujące z naszymi kontrahentami i dostawcami zostaną zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką jakość i szybkości produkcji Bell V-280 Valor, Bell 360 Invictus i innych statków powietrznych przyszłości.

Glenn Isbell, wiceprezes Rapid Prototyping & Manufacturing Innovation w firmie Bell

Jak dodaje Mitch Snyder, prezes i CEO koncernu Bell – „Pokazaliśmy co mogą nasze maszyny, teraz chcemy pokazać, że możemy produkować je w dużej liczbie, zachowując wysoką jakość.” Jego zdaniem tego typu zakłady stanowią przyszłość i to nie tylko dla przemysłu lotniczego. Możliwość szybkiej, bardziej zautomatyzowanej i ucyfrowionej produkcji ma być rewolucją, na miarę rewolucji, jaką na pole bitwy ma wprowadzić program FVL. Bell MTC to poligon doświadczalny, na którym mają zostać sprawdzone narzędzia umożliwiające ten rozwój.  

Reklama

Komentarze

    Reklama