Przemysł Zbrojeniowy

Belgia otrzymała pierwszy transportowy NH90

Belgowie otrzymali pierwszy śmigłowiec NH90 w wersji transportowej – fot. www.lentoposti.fi
Belgowie otrzymali pierwszy śmigłowiec NH90 w wersji transportowej – fot. www.lentoposti.fi

Pierwszy transportowy śmigłowiec NH90 o numerze rejestracyjnym RN-05 został dostarczony przez producenta – konsorcjum NH Industries do bazy belgijskich sił powietrznych w Beauvechain.

Jest to jeden z ośmiu zamówionych śmigłowców NH90. Tylko cztery z nich będą zabezpieczały zadania transportowe belgijskiej armii.

Cztery pozostałe będą przystosowane do wykonywania zadań poszukiwawczo ratowniczych na morzu (SAR). Będą one stacjonowały w bazie belgijskich sił powietrznych Koksijde, gdzie zastąpią wykorzystywane wcześniej śmigłowce Westland Sea Kings Mk48.

Pierwszy helikopter NH90 w wersji SAR (o numerze rejestracyjnym RN-01) był dostarczony do Belgii 1 sierpnia 2013 r. Drugi transportowy NH90 przechodzi właśnie testy we wchodzących w skład konsorcjum NHI zakładach koncernu Eurocopter w Marignane (koło Marsylii). Szkolona jest tam również belgijska załoga.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.