Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Będą nowe wersje „Piorunów”, zamówienia są na kilka lat do przodu

Autor. Defence24.pl

Elżbieta Śreniawska – Prezes Zarządu Mesko S.A. prezentuje zalety przenośnego zestawu przeciwlotniczego krótkiego zasięgu „Piorun”. Wskazuje również na zawierane cały czas kontrakty na ten system uzbrojenia, które dotyczą już okresu po 2026 roku oraz na prace, które mają się zakończyć wprowadzeniem nowej rakiety plot „Grzmot”. Z kolei Zbigniew Dulemba, Koordynator Sekcji Montażu Mesko S.A. opisuje nowe urządzenie szkolno-treningowe UST-2 dla operatorów zestawów „Piorun”.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. Anka

  Piorun stał się rozpoznawalną markę, to czas go zastąpić Grzmotem nie do wymówienia. Inni na reklamę marki wydają miliardy, Mesko dostało rozpoznawalność za darmo więc jej nie ceni. Javelin, Stinger, Spike mają multum wersji, ale nazwę bazową stałą. Może być Piorun 2, LR, NT, mk3, sep5.

 2. Kordian

  Jaki znowu GRZMOT??? Macie wypromowana nazwę Piorun i niech tak zastanie . Niech to będzie Piorun a nie Grzmot . Kto tego Grzmota na Zachodzie wypowie???

  1. Davien3

   @Kordian Grzmot to zupełnie inna rakieta o min 2x takim zasiegu jak Piorun i majaca miec juz głowice IIR wiec ....

  2. Esteban

   czy tak, trudno sobie wyobrazić, ze w wersji eksportowej grzmot będzie nazywać się Thunder..?

  3. DartAndreas

   Więc co ???. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby nadal nazywać Piorun, tylko z dopiskiem Mk.2, Mk.3, Mk.4 itd.

 3. Thorgal

  Ani słowa o Piracie....

  1. mick8791

   No i co w tym dziwnego? Przecież materiał jest o Piorunie!

  2. Takijeden

   Bo jak juz powiedziano to artykul o Piorunie, poza tym Pirat to slabiutki ppk na ktory szkoda tracic srodki. Jak chca sie bawic w ppk to niech lepiej opracuja cos nowego, od podstaw, nic dziwnego, ze MON nie jest tym czyms zainteresowany. Lepiej wesprzec rozwoj Moskita, jest duzo bardziej obiecujacy.

  3. Takijeden

   Po co naszemu wojsku pseudo ppk, który każdy nieco bardziej opancerzony cel musi atakować od góry, bo inaczej nic mu nie zrobi?

Reklama