Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

BAE Systems przejęła dział radiostacji lotniczych

Fot. BAE Systems
Fot. BAE Systems

BAE Systems przejęła dział Airborne Tactical Radios („dział radiostacji”) od Raytheon Technologies Corporation. Zakup kosztował 275 mln USD - poinformowało BAE Systems.

Jako dostawca rozwiązań w zakresie lotniczych radiostacji taktycznych, dział radiostacji projektuje, produkuje i dostarcza szeroki zakres krytycznych zadaniowych systemów łączności na rzecz Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, rządów sojuszniczych i dużych firm produkujących statki powietrzne w domenie obronnej. Wśród tych systemów znajdują się rozwiązania przeciwdziałania zakłóceniom, rozwiązania wielopasmowe czy wielokanałowe, a także zdolności w zakresie szyfrowania, które są kluczowe dla zabezpieczenia łączności.

W swojej historii wprowadzania na rynek innowacji dział radiostacji rozwinął własność intelektualną w dziedzinie bezpiecznej łączności radiowej, dzięki czemu powstała znaczna baza radiostacji zamontowanych w wielu wojskowych statkach powietrznych należących do krajów sojuszniczych.

Dział radiostacji BAE Systems uzupełniające zdolności w dziedzinie łączności lotniczej, w tym portfolio radiostacji programowalnych i katalog waveformów.

Dział radiostacji zatrudnia około 100 pracowników w zakładach w stanach Indiana i Floryda. Ta wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska i doświadczony zespół kierowniczy dołączą do obszaru biznesowego C4ISR Systems (systemów dowodzenia, kierowania, łączności, komputerowych, wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych) w dziale Systemów Elektronicznych w BAE Systems.

Komentarze (2)

 1. Fanklub Daviena

  Czemu służą takie newsy? Informowaniu decydentów od kogo teraz mają domagać się łapówek w przetargach? :)

  1. Jabadabadu

   To informacja o ścisłej współpracy UK i USA w dziedzinie obrony.

 2. Huciany

  A radwaru nie chca? Oddam za darmo