Przemysł Zbrojeniowy

BAE Systems dostarczy armaty dla kanadyjskich patrolowców arktycznych

Koncern BAE Systems oraz stocznia Irving Shipbuilding Inc. podpisały kontrakt na dostawę sześciu zdalnie sterowanych armat Mk 38 Mod 2 kaliber 25 mm przeznaczonych dla nowych patrolowców arktycznych typy Harry DeWolf, które powstaną w Halifaksie.

Armaty zamontowane na pokładzie dziobowym przeznaczone będą do wymuszania posłuszeństwa, a także do obrony przed małymi, szybko poruszającymi się jednostkami nawodnymi. Ich dostawa rozpocząć ma się w 2017, a zakończyć w 2021 r. Mają one być przystosowane do działań w warunkach arktycznych, a BAE Systems - poza budową modułów ogniowych - odpowiedzialny będzie również za dostawę części zamiennych i dokumentacji technicznej.

Fot. BAE Systems.

Kanadyjskie przedsiębiorstwa zostaną włączone do globalnego łańcucha dostaw dla użytkowników armat typu Mk 38. BAE Systems zapewnia, że kontrakt będzie realizowany w bliskiej współpracy z przemysłem Kanady. Uzbrojenie tego typu dotychczas znalazło się na pokładach jednostek U.S. Navy, U.S. Coast Guard i Armada Española. 

(AN)

Komentarze (1)

  1. Sam_Solo

    "Ich dostawa rozpocząć ma się w 2017, a zakończyć w 2021 r." - niezłe tempo jak dla sześciu sztuk, prawie jak w naszej armii