Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

AMW oficjalnym patronem F-16 Tiger Demo Team

  • Fot. Frank Schiller/YouTube, CWIX
    Fot. Frank Schiller/YouTube, CWIX

Agencja Mienia Wojskowego objęła oficjalny patronat nad zespołem pokazowym F-16 Tiger Demo Team. Drużyna związana jest z 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Przez najbliższe trzy lata Agencja będzie razem z zespołem brać udział w największych imprezach lotniczych w kraju i zagranicą. To doskonała okazja nie tylko do promocji polskiego lotnictwa, ale również oferty nieruchomości oraz powojskowego sprzętu i uzbrojenia sprzedawanego przez AMW. Pierwszy zamknięty trening przeznaczony wyłącznie dla dziennikarzy oraz spotterów zespołu F-16 Tiger Demo Team odbył się 27 kwietnia br. na terenie 31 BLT.

Jeszcze przed treningiem p.o. prezes Agencji Mateusz Mroz przekazał członkom drużyny wyposażenie ufundowane przez AMW. Dzięki wsparciu udzielonemu przez Agencję Mienia Wojskowego „Tigersi” mogą pochwalić się nowymi kombinezonami lotniczymi z naszywkami. Tiger Demo Team wzbogacił się również o namiot z sprzętem, który doskonale sprawdzi się podczas imprez plenerowych. Mecenat AMW umożliwi też promocję zespołu podczas udziału w najpopularniejszych pokazach lotniczych w Polsce i Europie.

F-16 Tiger Demo Team
Fot. Agencja Mienia Wojskowego

Tiger  Demo Team debiutował we wrześniu 2015 roku na święcie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach. Liderem zespołu i pilotem demonstracyjnym jest kpt. Robert „Bluto” Gałązka - natowski mission commander z uprawnieniami do dowodzenia połączonymi oddziałami i uczestnik wielu międzynarodowych ćwiczeń. Na swoim koncie ma ponad 1800 godzin nalotu, z czego 1300 na samolocie F-16.  Pozostali członkowie teamu to personel naziemny: kpt. pil. Dominik Duda, por. pil. Wojciech Kieczur i por. pil. Michał Wachałowicz sprawują funkcję safety observer,  ppor. pil. Kajetan Łapczuk jest komentatorem, a st. chor. Tomasz Mroczkowski kamerzystą. Tegoroczny sezon „Tigersi” zainaugurowali podczas zamkniętego treningu, który zorganizowano dziś na terenie 31 BLT. 

F-16 Tiger Demo Team
Fot. Agencja Mienia Wojskowego

Agencja Mienia Wojskowego  to agencja wykonawcza, nadzorowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Blisko od dwudziestu lat AMW z powodzeniem zagospodarowuje nieruchomości oraz uzbrojenie i sprzęt, który wycofano już z armii oraz pozostałych służb mundurowych. Od połączenia z Wojskową Agencją Mieszkaniową w 2015 roku, AMW dba również o zakwaterowanie żołnierzy: zarządza budynkami mieszkalnymi oraz planuje i przeprowadza nowe inwestycje mieszkaniowe bez udziału dotacji budżetowej. AMW realizuje także na rzecz MON projekty specjalne związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa.

 

 

  • f-16
Reklama

Komentarze

    Reklama