Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Airbus chce pomóc Polsce w wejściu do domeny kosmicznej [Space24 TV]

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Airbus Poland chce rozwijać swoją działalność w Polsce nie tylko poprzez rozwój swojej działalności w dziedzinie lotniczej ale także poprzez współpracę związanej z domeną kosmiczną. We współpracy z polskimi podmiotami gospodarczymi, rządem i instytucjami cywilnymi – mówi Johannes von Thadden, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Airbus Poland S.A.

„W tej chwili znajdujemy się w naszym clean-roomie gdzie wykonywane są istotne, odnoszące się do domeny kosmicznej, działania na rzecz Polski. Jednym z powodów dla których Airbus jest w Polsce szczęśliwy jest to, że wierzymy w interesy strategiczne Polski, jakie Polska ma w zwiększeniu jej zdolności, jeśli chodzi o takie kwestie jak: obserwacja Ziemi, czy jeśli chodzi o współpracę między Polską i ESA. We wszystkich tych obszarach Airbus dostarcza znacznej wiedzy. Jesteśmy skłonni ją przekazać Polsce wraz z polskimi partnerami – małymi i średnimi firmami w ramach dobrej współpracy z polskim rządem, instytucjami cywilnymi i partnerami.” - Johannes von Thadden.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Logicznie myslacy

  Airbus niepomaga Polsce tylko pomaga sobie uzywajac polskich inzynierow! To oslabia polskie firmy i na dluzsza mete powoduje stagnacje Polski a nie rozwoj

 2. ben ten

  Polska ma wszystko naj naj na świecie a efekt końcowy widać na co dzień, nie wiem kto w to jeszcze wierzy. Polska powinna i musi współpracować inaczej nigdy nie zmniejszy dystansu technologicznego jaki nas dzieli od krajów Europy Zachodniej. Mniej kościołów więcej na nowe technologie.

  1. Pl21

   Tak dla wiadomości to Kościoły nic nie przeszkadzają w rozwoju a katolik powinien ciągle dążyć do rozwoju duchowego jak i technicznego służącego dobru np. bezpieczeństwu ojczyzny, rodzin itp. i powinien wymagać od siebie by czynić świat lepszym tak więc ten komentarz wyjątkowo nie trafny lekko to ujmując

  2. Ben ten

   Dobre, a najlepsze jest to że ten rozwój duchowy to jedyne co obecną władza oferuje żołnierzom. Aha i na pewno zagwarantuje on nam przewagę nad innymi armia i. Jak zobaczą nasz rozwój duchowy to uciekna gdzie pieprz rośnie. Fajnie jest rzucać hasłami i sloganami. Póki co to młodzi ludzie odwracają się od oferowanego przez was rozwoju duchowego, który nie ma nic wspólnego z nauką kościoła. To pomieszanie i bełkot który przeczy sam sobie.

  3. wert

   "Współpracujemy" już 30 lat. "Awansowaliśmy" na podwykonawcę i dobrze płacącego klienta. Może się najpierw zastanów

Reklama