Przemysł Zbrojeniowy

Aegis proponowany dla Miecznika

Autor. Navantia

Hiszpańska stocznia Navantia, oferująca platformę okrętu oraz system walki w programie Miecznik, ma ponad 20-letnie doświadczenie w integracji okrętów z systemem walki AEGIS, zapewniającym bardzo szerokie zdolności obrony powietrznej i przeciwrakietowej.

Materiał sponsorowany, partner publikacji Navantia.

Komentarze (4)

 1. LookSkyWalker

  II Wojna Światowa naszych umiłowanych przywódców niczego nie nauczyła! Wszystkie niszczyciele jeszcze przed wybuchem wojny wysłano do Anglii, bo w Polsce nie przetrwałyby nawet doby przy przewadze lotnictwa i floty niemieckiej. Teraz jest podobnie a nawet gorzej, bo Moskale mają jeszcze większą przewagę we flocie i lotnictwie. Do tego jeszcze dochodzą systemy rakietowe, które blokują jakikolwiek ruch morski na Bałtyku- vide: Nadmorska Jednostka Rakietowa. Szkoda kasy ! Za jednego miecznika można wystawić cały pułk zmechanizowany uzbrojony i wyposażony po zęby czy pułk wojsk rakietowych - średniego zasięgu! - to byłyby realne zdolności bojowe.

 2. Piotr Skarga

  Navantia oferuje AEGIS? Jest jego producentem? Ciekawe, to trochę jak oferowanie przez Zagłobę Niderlandów!! Pomijając ten zabawny motyw, chciałbym poznać ofertę Hiszpanów w odpowiedzi na deklarację o współpracy jaka złożyło TKMS!! Bo acy np. Brytole już nadzwyczaj szeroką ofertę współpracy , włącznie z częściowym finansowaniem , złożyli np. Ukrainie. Co prawda nie na fregaty, ale jak widać UK jest bardzo elastyczna i gotowa dać dużo. A Hiszpania?

  1. Valdore

   Panei Skarga, jakbyu nie mogli tego zrobic to by nie oferowali, proste. Ba oferuja tez najnowszy AN/SPY-6. Oferta brytyjska jest najsłabsza ze wszystkich, ma najsłabsze uzbrojenie: jedynei maks 32 VLS Mk-41. A nas nie stac na wybieranei budżetowej oferty.

  2. Piotr Skarga

   Panie Valdore. Komu Navantia sprzedała AEGIS?! Navantia pytam! Oferta UK rownież zawiera finansowanie , pytam - a pan NIE odpowiada - jak wygląda oferta Navantii? Bo bez mocnej oferty finansowej - NAS NIE STAĆ na ŻADNE FREGATY.

 3. Marcyk

  Fakt, to najlepszy tego rodzaju system na świecie, ale też bardzo drogi ! Nie kwestionuję samego programu "Miecznik" ale moim zdaniem są ważniejsze wydatki !!! Nas raczej stać tylko na "prostą" fregatę !

  1. MilWaw

   Wielka szkoda, że nasi decydenci nie biorą pod uwagę bardzo ciekawej technicznie i kosztowo oferty stoczniowej Korei Południowej, która w innych obszarach obronnych ma również dużo do zaoferowania.

  2. Chyżwar

   Potrzebujemy okrętów umiejących być pływającymi bateriami OPL. Dlatego prosta fregata w naszym przypadku ma tyle samo sensu, ile FSO Polonez bez Fiata 125 kredensu.

  3. bmc3i

   Skąpy płaci dwa razy drożej

 4. SpongeBob

  🤦