Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

50 mln dolarów na granatniki AT4 dla US Army

Fot. US Army
Fot. US Army

Koncern Saab poinformował o zamówieniu przez US Army kolejnej partii jednorazowych granatników AT4CS RS za sumę 50 mln dolarów. Dostawa będzie realizowana w ramach opcji zawartej w wartej 13,4 mln dolarów umowie z 2017 roku. Liczba zamówionych granatników nie została upubliczniona.

Zamówienie to świadczy o nieustającym silnym przekonaniu klienta o skuteczności systemu AT4 - powiedział Görgen Johansson, starszy wiceprezes i szef jednostki biznesowej Dynamics w Saab. Od pierwszej dostawy w 1987 roku do US Army trafiło juz ponad 600 tys. granatników AT4 różnych wersji, noszących wojskowe oznaczenie M136.

Obecnie dostarczany warinat AT4CS RS jest granatnikiem jednorazowego użytku, dostosowanym do strzelania z wnętrza budynków. Jego masa całkowita nie przekracza 8 kg, a zasięg skuteczny to od 20 do 300 m. Specjalnie zaprojektowana głowica kumulacyjna charakteryzujące się zwiększoną zdolnością do rażenia celu po przebiciu pancerza.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.