Przemysł Zbrojeniowy

150 mln dolarów na wsparcie Super Sidewinderów. Także dla Polski

Fot. U.S. Air Force
Fot. U.S. Air Force

Koncern Raytheon Missile Systems otrzymał kontrakt związany ze wsparciem logistycznym i naprawami pocisków AIM-9X Block II i II+. Wartość umowy wynosi nieco ponad 151,5 mln USD, wynagrodzenie ma charakter niezależny od rzeczywiście ponoszonych kosztów i obejmuje świadczenie usług do maja 2022.

Umowa obejmuje wsparcie logistyczne i naprawy pocisków AIM-9X Block II i II+ amerykańskiej marynarki wojennej i sił powietrznych, jak również usługi tego rodzaju dla pocisków tego typu sprzedanych lub sprzedawanych do Australii, Belgii, Danii, Finlandii, Izraela, Japonii, Korei, Kuwejtu, Omanu, Malezji, Maroka, Holandii, Rumunii, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji i Polski w ramach procedury Foreign Military Sales (FMS).

W chwili podpisania umowy nie przekazano żadnych funduszy, te każdorazowo będę przelewane na rachunek koncernu dopiero w przypadku zaistnienia konieczności świadczenia usług określonych w kontrakcie.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.