Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

100 tys. dolarów dla polskich studentów na rozwój współpracy naukowej z USA

Fot. Lockheed Martin
Fot. Lockheed Martin

Prezes Lockheed Martin Marillyn Hewson ufunduje dla polskich studentów program stypendialny o wartości 100 tys. dolarów. Ogłosiła ten plan podczas spotkania na Politechnice Warszawskiej z uczestnikami finansowanego przez koncern projektu badawczego w zakresie integracji załogowych i bezzałogowych systemów lotniczych. 

Uruchomiony w listopadzie 213 roku dwuletni projekt Politechniki Warszawskiej, realizowany przez Zakład Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału Mechaniki i Energetyki Lotnictwa PW we współpracy z amerykańskim koncernem ma na celu sformułowanie rekomendacji dotyczących optymalnego wykorzystania załogowych i bezzałogowych systemów lotniczych.

Kolejnym wspólnym działaniem koncernu Lockheed Martin i Politechniki Warszawskiej będzie program stypendialny o wartości 100 tys. dolarówPrezes Hewson zauważyła, że polscy eksperci, szczególnie inżynierowie, są wysoce cenieni na całym świecie.

Stypendium ma stymulować trwałą współpracę pomiędzy studentami w Polsce a studentami czołowych uczelni technicznych w USA. (…) Wierzę, że pracując wspólnie możemy sprostać skomplikowanym przyszłym wyzwaniom, co pomoże rozwijać się naszym społeczeństwom oraz sprawi, że nasze narody będą bezpieczne.

powiedziała prezes Marillyn Hewson

Reklama

Komentarze

    Reklama