Przemysł Zbrojeniowy

100 tys. dolarów dla polskich studentów na rozwój współpracy naukowej z USA

Fot. Lockheed Martin
Fot. Lockheed Martin

Prezes Lockheed Martin Marillyn Hewson ufunduje dla polskich studentów program stypendialny o wartości 100 tys. dolarów. Ogłosiła ten plan podczas spotkania na Politechnice Warszawskiej z uczestnikami finansowanego przez koncern projektu badawczego w zakresie integracji załogowych i bezzałogowych systemów lotniczych. 

Uruchomiony w listopadzie 213 roku dwuletni projekt Politechniki Warszawskiej, realizowany przez Zakład Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału Mechaniki i Energetyki Lotnictwa PW we współpracy z amerykańskim koncernem ma na celu sformułowanie rekomendacji dotyczących optymalnego wykorzystania załogowych i bezzałogowych systemów lotniczych.

Kolejnym wspólnym działaniem koncernu Lockheed Martin i Politechniki Warszawskiej będzie program stypendialny o wartości 100 tys. dolarówPrezes Hewson zauważyła, że polscy eksperci, szczególnie inżynierowie, są wysoce cenieni na całym świecie.

Stypendium ma stymulować trwałą współpracę pomiędzy studentami w Polsce a studentami czołowych uczelni technicznych w USA. (…) Wierzę, że pracując wspólnie możemy sprostać skomplikowanym przyszłym wyzwaniom, co pomoże rozwijać się naszym społeczeństwom oraz sprawi, że nasze narody będą bezpieczne.

powiedziała prezes Marillyn Hewson

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.