Przeciwlotnicy 17 WBZ strzelają do celów powietrznych i naziemnych [FOTO]

7 października 2017, 12:53
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ
Reklama

Rażenie celów powietrznych i naziemnych przećwiczyli w mijającym tygodniu przeciwlotnicy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Takie strzelania sytuacyjne mają zostać wprowadzone na stałe do zbioru ćwiczeń ogniowych dywizjonu przeciwlotniczego brygady.

Jak poinformowała por. Weronika Milczarczyk z 17 WBZ, zajęcia odbyły się 3 i 4 października na pasie taktycznym w Trzemesznie Lubuskim. Dywizjon przeciwlotniczy brygady wykonał tam cykl strzelań do celów powietrzno-naziemnych.

Hibneryt 17 WBZ
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ

Zadaniem żołnierzy było niszczenie śmigłowców i samolotów bojowych. Podgrywał je bezzałogowy statek powietrzny, ciągnący rękaw powietrzny, który był celem dla żołnierzy.

Hibneryt 17 WBZ
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ

Cykl strzelań zakończyło strzelanie sytuacyjne, które łączyło w sobie wykonanie strzelań powietrznych, jak również rażenie ogniem przeciwnika lądowego.

Jak podkreślił kierownik strzelania por. Robert Mochnicki, poddział przeciwlotniczy nie będzie wykonywał wyłącznie strzelań do celów powietrznych, musi być również wyszkolony do walki z przeciwnikiem naziemnym.

Hibneryt 17 WBZ
Fot. st. szer. Łukasz Kermel, 17 WBZ

W komunikacie opublikowanym także przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapowiedziano, że strzelanie sytuacyjne łączące strzelania do celów powietrznych oraz naziemnych na stałe zostanie wprowadzone do zbioru ćwiczeń ogniowych dywizjonu przeciwlotniczego 17 WBZ.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
Janusz
sobota, 7 października 2017, 18:37

U nas to chyba lubują się w sprzęcie zapewniającym przebywanie na świeżym powietrzu.

Zbulwersowany podatnik
sobota, 7 października 2017, 15:47

Czy taki Hibneryt jest w stanie zestrzelić nisko lecący samolot szturmowy lub śmigłowiec uderzeniowy, ale nie lecący wprost pod działka strzelca tylko po prostu w jakiejś tam odległości w zasięgu tego zestawu? Czy jest to w ogóle realne aby przewidzieć trajektorię lotu manewrującego celu?

rre
niedziela, 8 października 2017, 09:21

On może strzelać do lekko opancerzeżonych pojazdów ,dronów ,piechoty a poza tym jest mobilny.

X
sobota, 7 października 2017, 22:23

Tak, prawdziwie polski Hibneryt może przewidzieć trajektorię wszystkiego.

Harry
niedziela, 8 października 2017, 23:16

Przeraża mnie ten krzyk żołnierzy przy obsłudze tego działka i machanie chorągiewkami przez dowódcę.(?) Toż to powinna tu być zamontowana PILICA z automatycznym naprowadzaniem na cel, wykrywaniem, a żołnierze powinni siedzieć w tej budce zamontowanej na STARZE która powinna ich chronić przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami.

Niko
niedziela, 8 października 2017, 11:53

Niemcy przed i podczas 2 WŚ ćwiczyli strzelanie do celów powietrznych tyle ,że były to drony. W Wojsku Polskim w dywizjonach przeciwlotniczych trzeba wprowadzić strzelanie do tanich dronów

współczuję
niedziela, 8 października 2017, 20:32

Współczuję naszym wojakom. Najpierw były pomysły strzelania z Gożdzików do ruskich czołgów a teraz z Hibnerytów będą walić...Szkoda, że jeszcze szabelkami w lufę nie karzą walić.

W3-pl
poniedziałek, 9 października 2017, 11:56

czy To fotka z czasu...wojny w Wietnamie? a jest Tu na forum jeden co badoli o Bizancjum, biedaNarwii... a Szwedom po co tez zakup z Niemiec o "pewnych-(to z def.24-cokolwiek to znaczy-) szansach przeciw kalibro-iskanerom w ostatnim etapie lotu

Konrad
niedziela, 8 października 2017, 10:03

To już jest śmieszne.

Tweets Defence24