Reklama

Polityka obronna

Prezydent wręczył nominacje generalskie funkcjonariuszom Policji

Fot. MSW RP/flickr.
Fot. MSW RP/flickr.

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w poniedziałek 21 lipca czterem funkcjonariuszom Policji nominacje generalskie.

Awans na stopień inspektora generalnego Policji otrzymał Komendant Główny Policji Marek Działoszyński.

Zmienia się stosunek do policji, jest coraz większe przekonanie o profesjonalizmie i szacunku, autorytecie i nowoczesności funkcjonowania

Bronisław Komorowski

Na stopień nadinspektora Policji prezydent Komorowski mianował natomiast Wojciecha Ołdyńskiego – Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, Jarosława Szymczyka, pełniącego funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach oraz Dariusza Banachowicza, sprawującego od 2012 roku stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Podczas ceremonii, która odbyła się w Belwederze prezydent Komorowski stwierdził, że poprawia się jakość pełnienia służby przez Policję, co ma przełożenie na poziom bezpieczeństwa obywateli. Nominowany na stopień generalnego inspektora Policji Komendant Główny Policji Marek Działoszyński przytoczył natomiast wyniki badań opinii publicznej, zgodnie z którymi nawet 90 % ankietowanych uważa, że czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania.

Reklama

Komentarze (9)

 1. Swiatowid

  Czy Bronislaw Komorowski wie co mowi ?! Stanowisko do policji sie zmienia ale chyba nie na lepsze. 2 policjantow strzela 9 razy by trafic chlowieka na odleglosc 5 metrow ! To sie nazywa profesjonalizacja, kon by sie usmial. W stanach nie przezyli by jednego dnia. A ze w polsce zabrania sie osoba cywilnym posiadania broni dlatego maja taka przezywalnosc.

 2. Kornik

  W Policji nie ma stopnia generalskiego więc skąd ten tytuł ? Kiedyś mieli normalne stopnie jak w wojsku ale teraz nacudowali z aspirantami i nadinspektorami

  1. Konvi

   Polecam się trochę dokształcić, w Policji stopniom generalskim odpowiadają właśnie - nadinspektor Policji i generalny inspektor Policji. Więc Kornik nie pisz głupot.

 3. sas

  Awanse powinny być za zasługi, a nie jak micha psu. Jeżeli są komendantami, po co im jeszcze te stopnie?

  1. ja

   aby mieli jeszcze wyższe gaże

 4. ja

  Resort siłowy do walki z tłumem (czytaj: społeczeństwem które na nich pracuje) Im bliżej rząd i politycy POLICJI tym dalej od społeczeństwa które również na nich pracuje.

 5. Robert

  W badaniu udzial wzieli Polacy zamieszkali w Londynie...

 6. jang

  ten Pan na zdjęciu o wyraźnym profilu swego ciała i muskulaturą biurową to przeszedł w ostatnich latach testy sprawnościowe dla kadry oficerskiej?

 7. Swiatowid

  Palka ZOMO a nie szabla im lepiej by pasowala, kominiarka na lep jak swparatysci w Doniecku by ich nikt nie poznal a potem nie zabil jak z poprzernikiem!

 8. GAŁGAN

  Generałow mamy dosyć Panie Prezydencie .Ilu jeszcze Pan mianuje bo to są jedyne zmiany ,które się w Polsce dokonują .Flota zatopiona ,obrona powietrzna kraju nie istnieje .siły pancerne to złom kierowany do Polski .Trochę samolotów itd .Gadka ,że Polska jest bezpieczna w kontekście Ukrainy zakrawa na ironię i niuctwo tych speców .Proponuję samoobronę poprzez produkcję kropideł bojowych , wilczych jam i zniszczenie wszelkich środków umożliwiających rządowi udanie się na emigrację podczas wojny wraz z elitą

  1. wróg

   Otóż dlatego rozwój pałowników wyłącznie został. Najrealniejszym zagrożeniem dla okupanta jest niezadowolenie kilku kolejnych milionów, które trzeba wywieźć na zmywaki, żeby zachować status quo koryta. Jakiś tam wróg zewnętrzny nie jest takim zagrożeniem dla waaadzy jak osiemnastolatkowie, którym się wciska, że mają spłacać długi z 25 lat.

 9. sad

  To jest kpina. Przecież Policja u nas działa coraz gorzej. Wszędzie korupcja na masową skalę. Fatalnie przeszkoleni fizycznie i intelektualnie policjanci na pewno nie spowodują tego, że będziemy bezpieczniejsi.

  1. strażnik graniczny

   sad Kpiną jest to co napisałeś. Dałeś popis intelektualnej miernoty i braku elementarnej wiedzy o służbie w mundurze.

Reklama