Reklama

Siły zbrojne

Prezydent i szef MON odwiedzili bazę bezzałogowców w Mirosławcu

Wizyta w bazie bezzałogowców/fot. ppor. Robert Suchy(CO MON)
Wizyta w bazie bezzałogowców/fot. ppor. Robert Suchy(CO MON)

W środę, 19 kwietnia, Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złożyli wizytę w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.

W środę, 19 kwietnia, Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złożyli wizytę w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.

Podczas wizyty  złożono  wieńce przed pomnikiem poświęconym ofiarom katastrofy samolotu CASA C-295M ze stycznia 2008 roku. Następnie delegacja odwiedziła 12. Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych, gdzie odbyło się spotkanie z kadrą dowódczą, w tym płk dypl. pil. Łukaszem Andrzejewskim-Popow, który dowodzi jednostką. Gościom zaprezentowano także sprzęt będący na  jej wyposażeniu, w tym izraelski bezzałogowiec Orbiter, który jest jednym z trzech typów bezzałogówców używanych przez Wojsko Polskie.

Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem organizacja etatowa 12. Bazy BSP ma docelowo uwzględniać wymogi obsługi zaplanowanych do pozyskania systemów klasy MALE.W bazie będą funkcjonowały eskadry bezzałogowców średniego zasięgu, krótkiego zasięgu oraz operacyjnych MALE. 12. BBSP weszła w podporządkowanie 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

 
Reklama

Komentarze (3)

 1. Eagle

  To gdzie te "tysiące" bezzałogowców, które mieliśmy kupić? No bo przecież takie były zapowiedzi oficjalne polityków obecnie władających naszym krajem. Ten z lewej odwagi nie miał żeby się chociaż słowem odezwać, kiedy ten z prawej rozmontowywał całą polską armię, dopiero kiedy na Żoliborzu zapalono zielone światło, to publiczna krytyka MONu stała się możliwa. Niestety, MON marnuje czas i pieniądze podatników, program modernizacji naszego wojska ani o centymetr do przodu się nie posuwa. Obrona plot leży, śmigłowce leża, "łodzie podwodne" leżą, że o jakichś planach czy w ogóle rozważaniach o zastąpieniu Su-22 i Mig-29 w ogóle nie będę nawet wspominał.

  1. PP

   Bredzisz. Ale to nic dziwnego bo pewnie nawet nie wiesz co to takiego Warmate z WB Elektronics a to przede wszystkim o takim uzbrojeniu mówiło się w kontekście 1000 szt. dronów.

 2. Ślepy John

  A kiedy bazę odwiedzą bezzałogowce? Bo obaj Panowie są opcjonalnie pilotowani - z Nowogrodzkiej.

  1. Jonasz

   Na wizytę w bazie w Mirosławcu obaj panowie umówili się listownie.

 3. Ten co na drzwiach od stodoły potrafi polecieć...

  Zwiedzanie gabloty z wystawionym sprzętem trwało 10 minut. Szef MON szczególnie docenił eskadrę dronów w technologii stealth. Był zachwycony najnowocześniejszą ich wersją, gdyż nawet jemu nie udało się ich namierzyć.

Reklama