Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Poniedziałek z Defence24.pl: Nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego; NORAD w Colorado Springs najbardziej chronioną jednostką w USA

fot. st. chor. Waldemar Młynarczyk/ Combat Camera DO RSZ
fot. st. chor. Waldemar Młynarczyk/ Combat Camera DO RSZ

Poniedziałkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Maciej Miłosz, Dziennik Gazeta Prawna, „Pandemia przeminie, Rosja zostanie”: Już jutro prezydent zatwierdzi nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. „Wypracowali ją przedstawiciele ministerstw, KPRM, prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego i różnych służb oraz Wojska Polskiego. Opracowanie liczy nieco ponad 30 stron. Na początku opisane jest środowisko bezpieczeństwa, a później cztery filary: <<Bezpieczeństwo państwa i obywateli>>, <<Polska w systemie bezpieczeństwa>>, <<Tożsamość i dziedzictwo narodowe>> oraz <<Rozwój społeczny i gospodarczy. Ochrona środowiska>>.”


Kazimierz Sikorski, Polska The Times, „Obrońcy Ameryki nie mogą zachorować na koronawirusa”: North American Aerospace Defense Command Command (NORAD) w Colorado Springs w Kolorado jest obecnie najbardziej chronioną jednostką w USA. Jednostka jest odpowiedzialna za zapobieganie atakom z powietrza na USA. „Żaden z żołnierzy i oficerów tej grupy nie może zachorować na koronawirusa, dowódcy robią wszystko, by ich ochronić przed zarazą. Dlatego wyselekcjonowany personel z towarzyszącymi im członkami rodzin przeniesiono do schronu w Cheyenne Mountain, obiekcie pamiętającym jeszcze czasy zimnej wojny, wybudowany w górach Kolorado..”


Reklama

Komentarze

    Reklama