Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polskie noktowizory dla antyterrorystów w Azji

Fot. PCO.
Fot. PCO.

Spółka PCO S.A., należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej przeprowadziła dostawę ponad 100 indywidualnych systemów noktowizyjnych dla jednego z krajów Azji Południowo-Wschodniej. Będą one używane przez jednostkę antyterrorystyczną policji.

Dostawy systemów noktowizyjnych dla jednostki antyterrorystycznej zakończyły się w grudniu ubiegłego roku. Obejmowały ponad 100 urządzeń. W komunikacie spółki nie ujawniono jednak państwa, które zdecydowało się na zakup polskich systemów noktowizyjnych.

Czytaj więcej: MSPO 2016: Miniaturowe gogle lotnicze „Orlik”

Jest to już kolejna dostawa produktów PCO S.A. dla tego samego użytkownika. W minionym miesiącu zawarto też umowę dotyczącą wyposażenia dla Sił Zbrojnych (w tym Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych), obejmującą między innymi gogle i monokulary noktowizyjne, celowniki noktowizyjne i termowizyjne oraz lornetki termowizyjne.

Czytaj więcej: Optoelektronika i drony dla OT. Trzy umowy podpisane [Defence24 TV]

Wartość omawianego kontraktu wynosi ponad 352 mln zł, a dostawy mają być realizowane w latach 2017-2019. Spółka PCO S.A. otrzymała też pod koniec 2016 roku zamówienie na dostawę monokularów noktowizyjnych MU-3M Koliber, przeznaczonych dla Komendy Głównej Policji. Z kolei do eksportowych użytkowników wyrobów PCO S.A. zalicza się też Ukraina, gdzie wykorzystywane są między innymi lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3M „Orlik”.

Reklama

Komentarze (2)

 1. ampl

  Niech się wreszcie eksport ruszy we wszystkich spółkach PGZ i niech się kraj rozwija.

  1. Czarna stopa

   Z calym Szacunkiem ale przemysl zbrojeniowy nie nalezy do najistotniejszych ,,kol zamachowych,, gospodaarek jakiego kolwiek innego kraju , wartosc eksporetu przemyslu obronnego w roku 2016 wyniosla 490 mln euro , z czego 74 proc nalezy do prywatnych spolek , wiec o czym Szanowny Pan mowi , pozdrawiam

 2. wilier

  Szkoda ,że nigdy polskie noktowizory nie trafią na rynek cywilny i aukcje internetowe zwłaszcza takie trochę przechodzone ( no oczywiście gdyby ich cena nie była z księżyca jak jest dotychczas). Niestety a tak wielbiciele ASG muszą walczyć o rosyjskie noktowizory na międzynarodowych aukcjach ( bo amerykańscy pseudosojusznicy nie sprzedają do Polski...)Niestety kupić coś od Rosjan to trudniejsze aniżeli wyjechać do USA... Kupiłem kiedyś celownik noktowizyjny gen 2 słynny 1PN51 na aukcji międzynarodowej... Czekałem prawie 2 miesiące... Podczas których Rosjanin zapewniał mnie że jutro dojdzie, w końcu przestał się odzywać, celownik nie dotarł nigdy bo w ogóle nigdy nie został wysłany.... Pieniądze odzyskałem , postawiłem gnojowi negatywa a ten wyskoczył z pretensjami jak można było jemu postawić negatywa...

  1. taki jeden

   Jeśli chcesz dość porządny noktowizor w przyzwoitej cenie, choć nie jest to celownik to w okolicach 1200 zeta jest bestguarder. Ma szynę montażową. Na forum myśliwskim bardzo go chwalą. Podobno jest lepszy niż większość noktowizorów klasy 1+ a nawet klasy 2. Zasięg IR do 350 m. Są filmiki.

Reklama