Polska firma Teldat wyróżniona w USA. Produkty dla Patriotów

28 maja 2018, 13:34
teldat
Fot. Teldat/Raytheon
Reklama
Defence24
Defence24

Polska spółka Teldat została wyróżniona przez amerykański koncern Raytheon za wysoką jakość produktów i współpracy z koncernem. Teldat dostarcza komponenty wykorzystywane do budowy zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot.

Teldat został wyróżniony z szerokiego grona dostawców koncernu Raytheon, w związku ze spełnieniem zarówno kryteriów jakościowo-technicznych, jak i proceduralno-wykonawczych. W komunikacie spółki podkreśla się, że przyznanie nagrody było następstwem kilkuletnich „wzorowych” dostaw rozwiązań teleinformatycznych dla zestawów Patriot, przy czym zakres tych dostaw jest systematycznie zwiększany. Teldat jest pierwszą polską firmą, która otrzymała nagrodę "4-Star Supplier Excellence Award" (4-Gwiazdkowy Doskonały Dostawca).

Prezes Teldat dr inż. Henryk Kruszyński wyraził zadowolenie z otrzymanego wyróżnienia. - Jesteśmy niezwykle dumni z przyznanego wyróżnienia i owocnej (także w aspektach technicznych) współpracy z Raytheon – naszym solidnym i strategicznym międzynarodowym partnerem w branży obronnej – któremu bardzo dziękujemy za tę  wyjątkową nagrodę i obopólnie korzystną współpracę, sprzyjającą także umacnianiu przyjaźni polsko-amerykańskiej – stwierdził.

Rozwiązania Teldat są już dziś używane w kilku krajach wykorzystujących system Patriot, są też przygotowywane do wdrożenia w następnych. Z wcześniejszych informacji wynika, że chodzi m.in. o elementy systemów łączności, wywodzące się z Sieciocentrycznej Platformy Teleinformatycznej JAŚMIN.

Z kolei Wiceprezes Polskiego Programu Zintegrowanej  Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon Pete Bata dodał: „Raytheon  jest zaangażowany w partnerską współpracę z polskim przemysłem i pragnie doceniać i nagradzać  doskonałą pracę polskich dostawców, spełniających i przekraczających oczekiwania klientów”.

Przed rozpoczęciem dostaw dla Raytheon, kompetencje i produkty spółki (w tym elementy systemu JAŚMIN) były poddawane wieloetapowej weryfikacji. Objęła ona także testy pod kątem bezpieczeństwa przeprowadzane w laboratoriach USA. Próby te odbyły się za zgodą właściwych polskich instytucji centralnych.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 40
Reklama
Pol
wtorek, 31 marca 2020, 13:35

Tak dojrzale oraz odpowiedzialnie dobiera się partnerów gospodarczych i docenia ich profesjonalizm itd.

Polak
niedziela, 1 lipca 2018, 13:41

Brawo TELDAT! Klasa sama w sobie! Doskonała robota! Ciekawe, kiedy Ojczyzna Was doceni...

wwww
sobota, 2 czerwca 2018, 07:29

Tak powinno się dobierać i rozwijać dostawców sprzętu wojskowego a nie tylko przez pryzmat wątpliwych papierów i deklaracji złożonych w nich często bez pokrycia - brawo Raytheon.

wojskowy
środa, 30 maja 2018, 08:32

Solidność, innowacyjność, fachowość, powtarzalność, wiarygodność i terminowość widać popłaca. Proponuję szczególnie niekonstruktywnym malkontentom itp. dążyć do tego ciężką, wieloletnią oraz twórczą pracą i nie przeszkadzać zwłaszcza dużo lepszym, bo to jest … .

Tom
środa, 30 maja 2018, 07:52

BRAWO TELDAT

ddd
czwartek, 31 maja 2018, 18:44

Podzielam Twój pogląd i też biję brawo

generał andrzej
środa, 6 czerwca 2018, 13:39

ja też

Lolek
wtorek, 29 maja 2018, 19:54

No patrzcie... A MON zamiast kupić od Teldatu gotowy, wielokrotnie nagradzany system BMS Jasmin, woli łożyć kasę na nieudaczników z PGZ, którzy nie dysponują kompetencjami do realizacji programu... I tłumaczy to kwestiami bezpieczeństwa. To jak? Polski produkt, polskiej prywatnej firmy jest dla polskiej armii większym ryzykiem niż dla armii amerykańskiej?

recenzent
wtorek, 29 maja 2018, 19:12

W tak dojrzały oraz odpowiedzialny sposób dobiera się partnerów gospodarczych i docenia ich profesjonalizm, innowacyjność, wiarygodność, jakość i terminowość w realizacji zamówień - godne naśladowania, zwłaszcza przy wytwarzaniu SpW i związanym z tym wydawaniu dużych środków publicznych.

Hmm
środa, 30 maja 2018, 10:36

I tak powinno być. Gdyby tylko polscy zamawiający mieli podobne metody selekcji... No cóż, może kiedyś?

zzzz
wtorek, 29 maja 2018, 17:28

To jest kolejny dowód na to, że jest to najlepsza polska firma w swojej dziedzinie, ma najlepsze narodowe i co ważne realnie istniejące rozwiązania w zakresie wojskowego IT (w zdecydowanej większości jedyne tego typu) itp., bez których nie może skutecznie funkcjonować żadna nowoczesna armia To już od dawna samo mówi za siebie, samo się broni, zasługuje na jeszcze większą uwagę i szersze wykorzystanie.

Lord
wtorek, 29 maja 2018, 17:03

Tak trzymać. Gratuluje nagrody. Super.

fala
wtorek, 29 maja 2018, 12:55

Ta firma była i jest klasą samą dla siebie - tak trzymać, również gratuluje.

patriota
wtorek, 29 maja 2018, 09:58

Lubawa (siatki maskujące), Nitro Chem (materiały wybuchowe), PIT Radwar (anteny i urządzenia IFF), PZL Mielec (kabiny śmigłowcowe), Teldat, WB Electronic (urządzenia łączności). Polskie firmy zbrojeniowe po cichu zdobywają trudny i wymagający rynek amerykański. Kontrakty mało efektowne, ale znaczące dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Tylko nagłaśniać, tylko nagłaśniać!

As
środa, 30 maja 2018, 10:39

Czas najwyższy, aby polskie firmy stawiały coraz mocniejsze kroki w eksporcie - trzymajmy kciuki za polską zbrojeniówkę, nie ważne czy państwową czy prywatną

Ekspert
wtorek, 29 maja 2018, 08:40

Uzyskanie takiej nagrody/wyróżnienia spośród tysięcy dostawców Raytheona z całego świata jest rzeczywistym sukcesem - dlatego też gratuluję. Proponuję nadal robić swoje, nie przejmować się malkontentami, jednocześnie składaczami ofert bez pokrycia, nawet \"szpecami\" od podkładania nóg najlepszym itp. Czas i rynek ich weryfikuje i należy mieć nadzieję, że niebawem zakończy ten proces.

nick
poniedziałek, 28 maja 2018, 21:30

Przekazaliśmy Amerykanom naszą technologię za free czy coś dostaliśmy w zamian?

taki jeden
wtorek, 29 maja 2018, 12:58

Tak się zastanawiam jak wyglądają procedury bezpieczeństwa - Jaśmin jest użytkowany w WP, czy ujawnienie takich danych amerykanom jest ok? Znam podobny przypadek odnośnie innego systemu cywilnego w zaprzjaźnionej firmie - zarządzania budynkiem - był trzepany pod względem bezpieczeństwa na wszystkie strony. Teraz jakby amerykanie chcieli nam zaszkodzić to mają wszystko na patelni....przypomina to trochę sytuację z Gruzji, gdzie Rosjanie dostali od Izraelczyków wszystkie \"info\" do bezzałogowców.

inny jeden
wtorek, 29 maja 2018, 16:46

Aby odpowiedzialnie (a nie jak się wydaje tendencyjnie) konstruować takie treści trzeba dobrze znać przedmiot sprawy i czytać ze zrozumieniem. Trzeba też wziąć pod uwagę, że ww. rozwiązania są od lat szeroko wykorzystywane i badane w środowisku sojuszniczym (bo w jakim innym mają być), uzyskują tam stosowne certyfikaty i akredytacje, też w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ takie są wymogi. Procesy te są złożone i czasochłonne. Zatem proponuję nie stosować nieuzasadnionego krytykanctwa, porównywać sojuszników do przeciwników itp., itd., bo to jest co najmniej nieroztropne i niekonstruktywne oraz pachnie wyjątkową tendencyjnością.

nick
wtorek, 29 maja 2018, 22:35

To forum jest również po to ,żeby można było krytykować i stawiać publicznie niewygodne pytania .Na razie nie dzieje się nic takiego ,żeby podskakiwać z zachwytu.Mnie bardzo by się spodobało gdyby Amerykanie przekazali Polsce jakąś nowoczesną technologię wojskowa w ramach offsetu za bardzo drogie zakupy amerykańskiego sprzętu.Poza tym sojusznicy nie muszą być przyjaciółmi .To tylko byznes i wzajemna korzyść.Afera z podsłuchiwaniem przez Amerykanów europejskich polityków wyrażnie to pokazuje.

prawieanonim
wtorek, 29 maja 2018, 11:43

W zamian dostaniemy technologie do Wisły których nie dostalibyśmy nawet za pieniądze i o to w tym chodzi.

say69mat
wtorek, 29 maja 2018, 10:27

??? Po pierwsze, skąd takie przekonanie/wiedza??? Po drugie,firma Teldat jest firmą prywatną, a jej współpraca z amerykańskim partnerem jest kwestią wewnętrznej polityki przedsiębiorstwa. Stąd, jeżeli właściciele uznają tego typu transakcję za korzystną, to kto im zabroni ją realizować w praktyce działalności gospodarczej??? Po trzecie, jak domniemywam, kontakty firmy z amerykańskim partnerem nie są elementem umowy międzyrządowej, w kwestii zakupu przez nasze siły zbrojne systemu Patriot.

prawieanonim
środa, 30 maja 2018, 11:53

Nie do końca. Jeżeli obie firmy (Raytheon i Teldat) posiadają technologie gwarantujące przewagę militarną to ich właścicielami są rządy USA i Polski. Jeżeli miałaby nastąpić wymiana takich technologii to tylko za pozwoleniem władz obu krajów.

nick
wtorek, 29 maja 2018, 22:42

co ty powiesz? A jakby firma z Polski sprzedawała do Rosji nowoczesną technologię wojskową ,to też byś twierdził ,że prywatna firma może sprzedawać komu chce jeśli jest to dla nich korzystne finansowo? Można sobie wyobrazić taką sytuację.

KKK
wtorek, 29 maja 2018, 08:13

przecież Teldat to nie fundacja nonprofit - na pewno mają z tego kilka uczciwie zarobionych $ :) Tak trzymać :)

tut
poniedziałek, 28 maja 2018, 21:01

W Polsce pewnie nie spełnia wymagań....

inżynier
poniedziałek, 28 maja 2018, 19:39

Można - oczywiście, że można. Trzeba tylko działać profesjonalnie, innowacyjnie, rozwijać kompetencje i produkty oraz poddawać je uczciwej weryfikacji i nigdy nie składać deklaracji (także ofert) bez pokrycia. Z tego typu firm rekomenduję brać przykład i wykorzystywać ich potencjał, bo to są polskie perełki. Bez tego typu podmiotów nie ma i nigdy nie będzie nowoczesnego/konkurencyjnego krajowego przemysłowego potencjału obronnego.

oficer
poniedziałek, 28 maja 2018, 18:20

Gratulacje !!! To była i jest flagowa polska firma obronna. Jej sukcesy są równocześnie sukcesami naszego kraju. Z takich osiągnięć należy się tylko cieszyć i brać przykład.

WW3
poniedziałek, 28 maja 2018, 16:39

No cóż jak już wiadomo żadnych technologi rakietowych od USA nie dostaniemy to chociaż po główce nas pogłaszczą i powiedzą że jesteśmy super.Aż dziw bierze że jeszcze MON nie ogłasza że Polski przemysł został nagrodzony w USA i budujemy Patriota razem z nimi bo przecież mówią że jesteśmy cacy

Marek
poniedziałek, 28 maja 2018, 21:09

A stało by się coś jeśli zamiast narzekać na USA napisałbyś coś dobrego o naszej firmie? Nawet państwowa nie jest, więc co ci szkodzi?

fgh
wtorek, 29 maja 2018, 09:40

No właśnie, dla rządu problemem jest jak firma nie jest kontrolowana przez państwo.

WW3
wtorek, 29 maja 2018, 07:21

Oczywiście że będę pisał same pochwały jak nasi \"spece\" zdołają w końcu skonstruować rakietę dla wojska o zasięgu większym niż 10 km

WOW
środa, 30 maja 2018, 11:09

W przemyśle obronnym każdego państwa trzeba umieć odróżnić i rozumieć różne branże - to byłoby tyle na ten temat.

Marek
wtorek, 29 maja 2018, 14:24

Zakasz rękawy i najpierw zrób choć tyle, co Teladat. Dopiero później do woli krytykuj.

WW3
wtorek, 29 maja 2018, 14:55

Czym tu się podniecać człowieku?? no powiedz czym?? taka malutka Białoruś czy bankrut Ukraina bije nas na głowę jeśli chodzi o przemysł zbrojeniowy.Odcięta od świata Korea Północna buduje swoje rakiety i satelity a my z czym do ludzi??? Politycy codziennie straszą nas ruskimi a modernizacja armii uwalona.Żeby czymś się chwalić to trzeba mieć czym

Marek
wtorek, 29 maja 2018, 21:59

Nik nie każe ci się podniecać. Ale nie rozumiem po co czepiasz się prywatnej firmy, która dobrze wykonuje swoją robotę? Na dodatek jeszcze piszesz bzdury, z których wynika, że firma, która nie zajmuje się budowaniem rakiet ma zrobić rakietę o zasięgu większym niż 10km.

Courre de Moll
poniedziałek, 28 maja 2018, 16:07

Ale Jaśmina w PL dwa lata się blokuje, mimo że faworyzowany PGZ proponuje toporne atrapy o czym wszyscy wiedzą. Z lektury komentarzy na d24 dowiedziałem się jednak, że to zbyt niebezpieczne, żeby jakaś prywatna firma robiła tak ważny system. No cóż, Raytheon/USA jakoś nie ma nic przeciwko. Może po zmianie ekipy MON spadnie poziom paranoi, zobaczymy. Na razie nowi się dopiero moszczą, rozglądają, więc wszystko stoi.

średni
poniedziałek, 28 maja 2018, 23:24

jacy \"nowi\" ?, oni są cały czas starzy.

Znawca
poniedziałek, 28 maja 2018, 20:24

Raytheon nie ma nic przeciwko bo ten produkt jest Amerykański. Teldat korzysta z modułów CISCO !!! Dorabia tylko obudowę z zasilaniem. To tak jakby ktoś zrobił tematy (tapeta + kolory) do windows i się chwalił że system operacyjny robi.

tut
wtorek, 29 maja 2018, 10:23

Znafco, blacha może być obca. Najważniejsze jest oprogramowanie. Tak z 90% wagi.

Tweets Defence24