Siły zbrojne

Polscy piloci lecą do Kuwejtu [FOTO]

 • Fot. www.gaz-system.pl

Na lotnisku 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się pożegnanie żołnierzy III zmiany PKW Kuwejt.

Poza podsekretarzem stanu w resorcie obrony narodowej Tomaszem Szatkowskim, w uroczystości uczestniczyli również I Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów SZ gen. dyw. Jan Śliwka, Dowódca Komponentu Powietrznego Centrum Operacji Powietrznych gen. bryg. Dariusz Malinowski oraz Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk Jacek Pszczoła. 

Polski Kontyngent Wojskowy pełni misję w Kuwejcie na mocy postanowienia podpisanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę z dnia 17 czerwca 2016 o użyciu Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve. Żołnierze wspierają działania Globalnej Koalicji do walki z tzw. państwem islamskim. Głównym obszarem działań pilotów jest Irak, wykonują oni misje rozpoznawcze.

 

Komentarze (3)

 1. sylwester

  czy polscy piloci są zobowiązani do nienoszenia krzyżyków , ponieważ godzi to w wrażliwość wyznaniową wyznawców islamu ??

 2. nod

  Więc już znaleźli zające do kuszenia niedźwiedzia i saudyjskich jaszczembi...

 3. niki

  Tak niewiele mamy pilotów oraz myśliwców więc po co się pchamy do Kuwejtu? Przecież nie jest to członek NATO ani żaden sojusznik.

  1. popo

   niki ma rację

  2. AS

   Pchamy się tam, bo mamy niewielu pilotów i muszą umieć coś więcej niż grać w karty

  3. Twardy

   wymiana doświadczeń z najlepszymi na świecie (USAF), bezcenne doświadczenie zbierane w warunkach bojowych, jak chcemy się liczyć na współczesnym polu walki, musimy brać udział w konfliktach. Oby jak najwięcej naszych pilotów przeszło przez takie misje i ćwiczenia.