Reklama

Polityka obronna

Zrzutka na Warmate na ostatniej prostej

Autor. Defence24

31 grudnia kończy się zbiórka, która pozwoli na sfinansowanie zakupu polskiej amunicji krążącej. Jeszcze przez kilka dni możemy wesprzeć walczących na Ukrainie nawet niewielkimi kwotami, które zostaną przeznaczone na zakup uzbrojenia. Dla darczyńców redakcja Defence24.pl przygotowała specjalne podziękowanie, które będzie zamieszczone w portalu Defence24.pl. Zbiórka dostępna jest w serwisie Zrzutka.pl . Do tej pory w akcji wzięło udział niemal 13 200 uczestników, co pozwoliło na zebranie ok. 1,7 mln złotych.

Reklama

Środki zostaną przeznaczone na zakup polskich dronów Warmate, sprzętu ochronnego lub ratującego życie dla walczących żołnierzy.

Reklama

Warmate to system uzbrojenia wyposażony m.in. w wymienne głowice kumulacyjne, odłamkowo-burzące, termobaryczne i inne. Jego aparat latający napędzany jest silnikiem elektrycznym i może pozostawać w powietrzu przez 70 minut. Jego promień operacyjny to 30 km od stanowiska kontroli, ale możliwe jest jego zwiększenie do 80 km, jeśli w obszarze docelowym przejmie nad nim kontrolę inny operator, który naprowadzi maszynę na cel. „To sprawdzone i uznane narzędzie pola walki. Już dziś doskonale pełni swoją rolę w warunkach wojny" – mówi Piotr Małecki – Prezes Zarządu Defence24, firmy, która zainicjowała zbiórkę.

Dzięki elastyczności Grupy WB – polskiego producenta dronów, na front trafi cały pakiet dronów. Jak duży? -  zależy od Darczyńców, każda wpłacona złotówka ma znaczenie! Do zakończenia zbiórki pozostały 4 dni!

Reklama

Pomoc i współpracę przy przekazaniu sprzętu odpowiednim jednostkom Sił Zbrojnych Ukrainy zadeklarowała Ambasada Ukrainy w Polsce.

Inicjator akcji - Defence24 – jest czołowym polskim medium poświęconym szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa. Pierwszy i największy serwis ekspercki – Defence24.pl dedykowany jest zagadnieniom z zakresu wojskowości, militariów a także przemysłu zbrojeniowego. Pozostałe serwisy tworzące grupę to Energetyka24.com, InfoSecurity24.pl, CyberDefence24.pl, Space24.pl.

Współorganizatorem akcji jest Warsaw Enterprise Institute (WEI)– organizacja pożytku publicznego, jeden z czołowych polskich think tanków, koncentrujący się na obszarach kluczowych dla otoczenia biznesowego oraz dobrobytu Polski: państwa i prawa, bezpieczeństwa, gospodarki i demografii. WEI przygotowuje rozwiązania zarówno dla instytucji państwowych, jak i niezależnych podmiotów społecznych czy komercyjnych.

Grupa WB to obecnie największy polski producent oferujący technologie łączności i dowodzenia oraz zaawansowane rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata, w takich obszarach jak: systemy kierowania ogniem, systemy uderzeniowe, systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa, wyposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego. Grupa WB oferuje rozwiązania w dziedzinie zaawansowanych technologii obronnych i cywilnych, w tym system krążący Warmate.

Zbiórka dostępna jest w serwisie Zrzutka.pl .

Reklama

Komentarze

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.
    Reklama